E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga

Raimu Hanson
, reporter
Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui füüsikainstituudi direktor Jaak Kikas ning atmosfäärifüüsika labori meteoroloogia ja klimatoloogia dotsent Piia Post ühendasid Physicumi katusel juhtme elektrivõrku, lendas nende kõrvalt õhku hele suitsupahvakas.
Kui füüsikainstituudi direktor Jaak Kikas ning atmosfäärifüüsika labori meteoroloogia ja klimatoloogia dotsent Piia Post ühendasid Physicumi katusel juhtme elektrivõrku, lendas nende kõrvalt õhku hele suitsupahvakas. Foto: Margus Ansu

Physicumi ehk Tartu ülikooli füüsikainstituudi katusel tuli reedel kuuldele suur kõmakas ja nähtavale heledad suitsupilved. Need ei tähendanud mõne katse õnnestumist või nurjumist, vaid kuulusid uue ilmajaama avamise juurde.

Paugu ja suitsuga ergastatud avamistseremoonial rääkis instituudi asedirektor Toomas Plank, et meteoroloogiline riistvara, mida kümned avamisele kogunenud huvilised said katusel uudistada, jõudis kohale juba möödunud aasta lõpus. Tarnija on AS Telegrupp, maksma läks ilma käibemaksuta 22 500 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles