Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast

8 min lugemist
Vene riigiduuma saadik Ilja Ponomarjov Tallinnas Lennart Meri konverentsil. FOTO: Mihkel Maripuu

Venemaa riigiduuma saadik Ilja Ponomarjov rääkis Argo Ideoni usutluses, et pärast Putinit võib võimule tulla rahvalik liider, kes saadab korruptsiooniga rikastunud juhtivad tegelased vangi.

Tellijale Tellijale

Lennart Meri konverentsil kõlas muu hulgas tees, et Vladimir Putini peamine mõte on püsida võimul. Kas tõesti nii lihtne see ongi, et selline on Venemaal võimu päevakord?

Tegelikult on asi veidi keerulisem. Reaalselt on päevakorras küsimus, kuidas ellu jääda.

Te peate silmas kogu võimuvertikaali või Vladimir Vladimirovitši isiklikku saatust?

Ma arvan, et isiklikult Vladimir Vladimirovitšil on sellised kartused, ning lisaks võivad need olla mitmetel inimestel tema lähiringist. Kindlasti on lähiringis tõsised mured oma raha pärast. Putini lahkumine võimult võib tähendada nende jaoks rahast ja vabadusest ilmajäämist, kuid võimalik, et ka elu kaotamist.

Venemaa ajaloo tõttu on sellised hirmud muidugi arusaadavad, kui võtta näiteks tsaar Nikolai II perekond, kuid samas president Boriss Jeltsinit ju keegi pensioni ajal ei puutunud, või ka Nikita Hruštšovi?

Minu loogika on veidi teine. Ma ei usu, et tuleb keegi Mihhail Julm ja hakatakse korraldama mahalaskmisi ja näidishukkamisi. See on vähetõenäoline. Märksa tõenäolisem on, et võib tulla võimule kas tinglikult Navalnõi, või teiselt poolt tinglik Strelkov. Nende teema oleks võitlus korruptsiooniga, nad tuleksid kui rahva seast pärit liidrid, seega tuleb neil näidata näpuga Putini, Setšini, Timtšenko, Rotenbergi ja Jakunini peale. Et näete, need inimesed on kõik pihta pannud.

Edasi hakkab tööle puhtalt kriminaalne loogika. Mingi osa pannakse kohe istuma. Teatud osa, need, keda esimesel päeval veel istuma ei panda, saavad aru, et kui nad teavad liiga palju, siis Venemaa vanglatingimustes on mõrva tellimine – eriti kui riigis valitseb kaos – täiesti reaalne ülesanne. Mitte võim ei lase neid maha, vaid omainimesed.

25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto