Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (3) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (3) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (5) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (2) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (12) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (15) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (11) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (2) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (9) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew

1 min lugemist

Wabariigi aastapäew jättis wedurijuht Karl Kriiskile halwad mälestused. Tol päewal aset leidnud sündmuste pärast wiidi ta ametiklassis allapoole ja pealegi pidi ta weel kohtusse minema süüalusena.

Lugu ise juhtus nii, et Kriisk sõitis ööl wastu 24. weebruarit kella 8 paiku Tapalt Tartu. Jõudes Tartu, manööwerdas ta weduri seisukohta ja läks ise siis jaama einelauda, kus tegi mõned napsid. Ta ise ütleb, et kõht walutanud ja «wisanud» siis 2–3 palsamipitsi ära, sest muidu pole saanud magama jääda. Selle järele läinud puhkeruumi magama. Hommikul kell 9 paiku pidi Kriisk uuesti weduri juhtimisele asuma. Kuid depoojuhataja ei lubanud tal seda teha, sest ta leidis, et Kriisk pole päris kaine. Kriisk protesteerinud selle peale ja lõpuks saanud ägedaks ning tähendanud depoojuhatajale: «Kui mul halwasti läheb, siis tapan sind.» Selle lause pärast sattuski Kriisk kohtualuse kohale.

Kaebealune: «Wõtan õigeks süüdistuse. Palun tingimisi karistust. Olen üle 60 aasta wana ja esimest korda kohtu all.»

Kohtunik mõistabki talle 5 ööpäewa tingimisi aresti. 27.04.1935

Seotud lood
    19.02.2020 20.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto