Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew

1 min lugemist

Wabariigi aastapäew jättis wedurijuht Karl Kriiskile halwad mälestused. Tol päewal aset leidnud sündmuste pärast wiidi ta ametiklassis allapoole ja pealegi pidi ta weel kohtusse minema süüalusena.

Lugu ise juhtus nii, et Kriisk sõitis ööl wastu 24. weebruarit kella 8 paiku Tapalt Tartu. Jõudes Tartu, manööwerdas ta weduri seisukohta ja läks ise siis jaama einelauda, kus tegi mõned napsid. Ta ise ütleb, et kõht walutanud ja «wisanud» siis 2–3 palsamipitsi ära, sest muidu pole saanud magama jääda. Selle järele läinud puhkeruumi magama. Hommikul kell 9 paiku pidi Kriisk uuesti weduri juhtimisele asuma. Kuid depoojuhataja ei lubanud tal seda teha, sest ta leidis, et Kriisk pole päris kaine. Kriisk protesteerinud selle peale ja lõpuks saanud ägedaks ning tähendanud depoojuhatajale: «Kui mul halwasti läheb, siis tapan sind.» Selle lause pärast sattuski Kriisk kohtualuse kohale.

Kaebealune: «Wõtan õigeks süüdistuse. Palun tingimisi karistust. Olen üle 60 aasta wana ja esimest korda kohtu all.»

Kohtunik mõistabki talle 5 ööpäewa tingimisi aresti. 27.04.1935

Seotud lood
    25.04.2015 28.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto