E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Välismaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

TSITAAT

«Ukraina tulevik kuulub Euroopale – oleme teinud oma valiku.»

Ukraina president Petro Porošenko innustab kaasmaalasi rasketes oludes vastu pidama.
------------------

ARV

73 protsenti kreeklastest tahaks eurotsooni edasi jääda.

Ameerika mälestusmarsil läks märuliks

Rahumeelne protestimarss politseivägivalla tõttu hukkunud mustanahalise Freddie Gray auks muutus vägivaldseks, kui meelavaldajad asusid Baltimore’i linnas rüüstama poeaknaid ja loopisid politseinikke kivide ja pudelitega. Hukkunu õde avaldas toimunu pärast juba kahetsust, öeldes, et Gray poleks kindlasti niisugust reaktsiooni soovinud.

NY Times

Iisraeli koalitsioonikõnelustel liginetakse läbimurdele

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu lähenes eile uue valitsuskoalitsiooni moodustamisele, kuna paremäärmuslik Juudi Kodu loobus välisministri portfelli nõudmisest, teatasid poliitilised allikad.

Netanyahul, kelle Likudi partei saavutas 17. märtsi valimistel üllatusvõidu, oli pärast 14-päevase lisaaja saamist valitsuse moodustamiseks aega 6. maini.

Hoolimata kuu aega väldanud intensiivsetest kõnelustest ei ole Netanyahu seni suutnud koalitsiooni kokku panna. Oodatavasse koalitsiooni peaks hakkama kuuluma kuus parempoolset ja religioosset erakonda, kellel oleks 120-kohalises knessetis kokku 67 kohta. AFP/BNS

Horvaatias mälestati Jasenovaci kontsentratsioonilaagri ohvreid

Horvaatia mälestas eile kümneid tuhandeid inimesi, kes tapeti Teise maailmasõja ajal kurikuulsas Jasenovaci kontsentratsioonilaagris, mis 70 aastat tagasi likvideeriti. Ajaloolased on erimeelt selles, kui palju inimesi Jasenovacis hukkus - hinnangud varieeruvad 70 000-st 100 000-ni. AFP/BNS

Tagasi üles