K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja

BNS
Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Staarvang Anna-Maria Galojani ei kujutaks teist tooni juuksevärviga ettegi
Staarvang Anna-Maria Galojani ei kujutaks teist tooni juuksevärviga ettegi Foto: Priit Simson

Omastamise eest vanglakaristust kandval Anna-Maria Galojanil puudub võimalus ennetähtaegseks vabanemiseks. Üle kolme aasta Londonis redutanud naine toodi 19. veebruaril Eestisse karistust kandma.

«Galojani vangistusaeg lõpeb juulis, ennetähtaegselt vabanemise võimalus tal puudub, kuna tegemist oli šokivangistusega ja ülejäänud karistusaeg mõisteti talle tingimisi,» ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja. Tema sõnul ei pea justiitsministeerium vajalikuks kommenteerida Galojani vangistuse asjaolusid, sealhulgas seda, kas tal on olnud distsiplinaarkaristusi.

Harju maakohus mõistis 2011. aastal Galojani süüdi omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning määras talle liitkaristuseks ühe aasta ja kümne kuu pikkuse vangistuse, millest kohesele kandmisele kuulub viis kuud, ülejäänud aga tingimisi nelja-aastase katseajaga. Lisakaristusena ei tohi Galojan kolme aasta vältel kuuluda juriidiliste isikute juhtorganitesse. Eesti Euroopa Liikumise kasuks mõistis kohus Galojanilt välja 47 956 eurot.

Tagasi üles