Sisukord
Välismaa
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (14) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (8) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (15) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (26) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (18) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (13) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maavärinas hukkus üks eestlane

2 min lugemist
Nepali maavärin põhjustas Džomolungma nõlvadel laviine, milles võis kohaliku meedia teatel hukkuda üle 65 mägironija. Baaslaagris mäe jalamil viibis maavärina ajal ligi 1000 inimest. Päästjad püüavad vigastatuid helikopteritega minema toimetada. FOTO: SCANPIX

Eile õhtuks oli teada, et maavärinas hukkus üks eestlane, nelja Nepalis viibinud Eesti kodaniku asukoht oli teadmata. Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, kellest 25 kohta on saadud kinnitust, et nemad on looduskatastroofist pääsenud.

Välisministeeriumi teatel on hukkunu lähedastega ühendust saadud. Tegemist oli ettevõtte Sandberg Reisid turismigrupi liikmega. Grupp sõitis Nepalisse 21. aprillil ning matkas Langtangi orus.

Välisministeerium abistab lähedasi lahkunu põrmu kodumaale toimetamise küsimustes. Samuti antakse vajadusel abi teistele Eesti kodanikele Nepalist lahkumiseks. Kohapeal tegutseb aktiivselt Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal, kes on muuhulgas kohtunud osa päästetud Eesti kodanikega.

Valitsus otsustas eilsel erakorralisel sidevahendite teel toimunud istungil eraldada reservist 91 300 eurot päästemeeskonna lähetamiseks Nepali. 

Missiooni eesmärk on osaleda ÜRO poolt koordineeritavas päästemissioonis ja teostada maavärina piirkonnas erivahenditega otsingu ja päästetöid. Võimalusel toetatakse ka Eesti kodanike evakueerimist maavärinapiirkonnast, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Päästemeeskonda kuulub 15 inimest, nende hulgas ehitusinsener ja meditsiiniline tugi. Missiooni pikkus on kuni 12 päeva ning see toimub koostöös Soome päästemeeskonnaga, kes korraldab õhutranspordi Kuopiost Katmandusse ja tagasi.

Nii palju kui Sandberg Reiside esindaja Kaarel Liivamäe on Nepalis viibiva grupiga kontakti saanud, kirjeldati talle, et maavärin tõi kaasa kivide varingu, tekkisid lõhed ja mudalaviin. «Üks reisija sai õnnetult hukka,» ütles Liivamäe. Ükski eestlane tema teada raskemaid vigastusi ei saanud.

Kaks reisijuhti tegelevad lennupiletite ümber vahetamisega. Hetkel ei ole veel selge, millal eestlased koju saavad. Liivamäe sõnul on telefonside halb ning ta ei tea, kas lennuühendus üldse toimib.

Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal ütles Postimehele, et kohtus eile viie eestlasega, kes Katmandusse saabusid. «Nendega on kõik korras. Siiski üks nende grupiliikmetest hukkus, seega loomulikult on nad mures ja šokeeritud,» sõnas Dahal ja lisas, et kaks neist on Nepalis 10–11 korda käinud, teised kolm eestlast on seal esimest korda ja seetõttu rohkem hirmunud. Eestlased ööbisid eile Katmandus hotellis. Aukonsul avaldas lootust, et teised grupiliikmed toimetatakse Katmandusse täna.

Sandberg Reiside grupp sõitis algajatele mõeldud matkareisile 21. aprillil. Maksimaalne ööbimiskõrgus oli 3850 meetrit ja reis pidi kestma 13 päeva.

Hukkunu lähedastele avaldasid kaastunnet nii välisminister Keit Pentus-Rosimannus kui peaminister Taavi Rõivas.

Läti välisministeeriumi andmeil viibis laupäevase ülivõimsa maavärina ajal Nepalis 41 Läti kodanikku, kellest neljaga ei ole seni ühendust saadud.

Hiina saadab tšarterlennud järele 683 oma turistile. Austraalia välisminister Julie Bishop ütles, et Canberra on Nepalis viibinud 549 austraallasest ühendust saanud enam kui 200ga, Uus-Meremaa välisministri Murray McCully teatel on ühendust saadud enam kui 110 uusmeremaalasega.

Jaapani valitsus avas Katmandus kontaktbüroo, et aidata leida maavärina ajal Nepalis viibinud umbes 1100 jaapanlast. 

Nepalis on hinnanguliselt umbes 300 000 turisti kõikjalt maailmast. Turismiametnike sõnul on võimatu isegi oletada ohvrite arvu välismaalaste seas.

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto