Sisukord
Välismaa
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maavärinas hukkus üks eestlane

2 min lugemist
Nepali maavärin põhjustas Džomolungma nõlvadel laviine, milles võis kohaliku meedia teatel hukkuda üle 65 mägironija. Baaslaagris mäe jalamil viibis maavärina ajal ligi 1000 inimest. Päästjad püüavad vigastatuid helikopteritega minema toimetada. FOTO: SCANPIX

Eile õhtuks oli teada, et maavärinas hukkus üks eestlane, nelja Nepalis viibinud Eesti kodaniku asukoht oli teadmata. Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, kellest 25 kohta on saadud kinnitust, et nemad on looduskatastroofist pääsenud.

Välisministeeriumi teatel on hukkunu lähedastega ühendust saadud. Tegemist oli ettevõtte Sandberg Reisid turismigrupi liikmega. Grupp sõitis Nepalisse 21. aprillil ning matkas Langtangi orus.

Välisministeerium abistab lähedasi lahkunu põrmu kodumaale toimetamise küsimustes. Samuti antakse vajadusel abi teistele Eesti kodanikele Nepalist lahkumiseks. Kohapeal tegutseb aktiivselt Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal, kes on muuhulgas kohtunud osa päästetud Eesti kodanikega.

Valitsus otsustas eilsel erakorralisel sidevahendite teel toimunud istungil eraldada reservist 91 300 eurot päästemeeskonna lähetamiseks Nepali. 

Missiooni eesmärk on osaleda ÜRO poolt koordineeritavas päästemissioonis ja teostada maavärina piirkonnas erivahenditega otsingu ja päästetöid. Võimalusel toetatakse ka Eesti kodanike evakueerimist maavärinapiirkonnast, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Päästemeeskonda kuulub 15 inimest, nende hulgas ehitusinsener ja meditsiiniline tugi. Missiooni pikkus on kuni 12 päeva ning see toimub koostöös Soome päästemeeskonnaga, kes korraldab õhutranspordi Kuopiost Katmandusse ja tagasi.

Nii palju kui Sandberg Reiside esindaja Kaarel Liivamäe on Nepalis viibiva grupiga kontakti saanud, kirjeldati talle, et maavärin tõi kaasa kivide varingu, tekkisid lõhed ja mudalaviin. «Üks reisija sai õnnetult hukka,» ütles Liivamäe. Ükski eestlane tema teada raskemaid vigastusi ei saanud.

Kaks reisijuhti tegelevad lennupiletite ümber vahetamisega. Hetkel ei ole veel selge, millal eestlased koju saavad. Liivamäe sõnul on telefonside halb ning ta ei tea, kas lennuühendus üldse toimib.

Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal ütles Postimehele, et kohtus eile viie eestlasega, kes Katmandusse saabusid. «Nendega on kõik korras. Siiski üks nende grupiliikmetest hukkus, seega loomulikult on nad mures ja šokeeritud,» sõnas Dahal ja lisas, et kaks neist on Nepalis 10–11 korda käinud, teised kolm eestlast on seal esimest korda ja seetõttu rohkem hirmunud. Eestlased ööbisid eile Katmandus hotellis. Aukonsul avaldas lootust, et teised grupiliikmed toimetatakse Katmandusse täna.

Sandberg Reiside grupp sõitis algajatele mõeldud matkareisile 21. aprillil. Maksimaalne ööbimiskõrgus oli 3850 meetrit ja reis pidi kestma 13 päeva.

Hukkunu lähedastele avaldasid kaastunnet nii välisminister Keit Pentus-Rosimannus kui peaminister Taavi Rõivas.

Läti välisministeeriumi andmeil viibis laupäevase ülivõimsa maavärina ajal Nepalis 41 Läti kodanikku, kellest neljaga ei ole seni ühendust saadud.

Hiina saadab tšarterlennud järele 683 oma turistile. Austraalia välisminister Julie Bishop ütles, et Canberra on Nepalis viibinud 549 austraallasest ühendust saanud enam kui 200ga, Uus-Meremaa välisministri Murray McCully teatel on ühendust saadud enam kui 110 uusmeremaalasega.

Jaapani valitsus avas Katmandus kontaktbüroo, et aidata leida maavärina ajal Nepalis viibinud umbes 1100 jaapanlast. 

Nepalis on hinnanguliselt umbes 300 000 turisti kõikjalt maailmast. Turismiametnike sõnul on võimatu isegi oletada ohvrite arvu välismaalaste seas.

Seotud lood
25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto