Sisukord
Tartu
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talgupäev näitab ühisjõudu

2 min lugemist

Tartumaal oli «Teeme ära!» talgupäevaks eile ennelõunaks registreeritud 134 talgupaika ja nüüd on talgulistel paras aeg valida, kus ja millisele tööle käed külge panna nad soovivad.

Talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür märkis, et uusi talgupaiku võib üles anda talgupäevani, aga eeskätt on viimane nädal ikkagi selleks, et talgutel osalejad jõuaksid end registreerida. «Mõnel pool ongi külaseltskond talguplaanid ammu teinud, aga ei ole veel jõudnud kaardile kanda,» ütles ta.

Kõige lihtsam on omale talgukoht valida veebis «Teeme ära!» kodulehel talgukaarti uurides.

Tuleohutus tähelepanu all

Tartumaal korraldatavatel talgutel on tegevusi puude istutamisest heakorratöödeni. Rõngus on kavas katta jooksurada hakkpuiduga, Tartu dendropargis võetakse käsile jooksuradade korrastus, Sepa staadioni talgul on Tammekal suured plaanid.

Üleriigiliselt on üks talgute fookus mereäärsed paigad, Tartus on nii «Teeme ära!» kui ka heakorrakuu raames tähelepanu all Emajõe kaldad.

Ikka küsitakse, mis on «Teeme ära!» talgupäeval uut. Tüür selgitas, et selle aasta üks rõhuasetusi on tuleohutusel. Tulemas on ka tuleohutusele pühendatud talguid.

Tartumaal on Nõo vallas priitahtlikud pritsimehed tegemas talguid nii, et nad käivad läbi teised talgud ja vaatavad, et asjad oleksid korras.

Lisaks on kõigile talgutele ette nähtud suitsuandur. «Ükskõik kus toimetad, kas seltsimajas, koolimajas või lasteaias, jõuab tuleohutus ka nendele talgutele,» rääkis Tüür. «Kus on vaja anduril patareisid vahetada või kui andur on puudu, saab selle lakke keerata.»

Talgute stardipaketis on tuleohutuse test, mille saab teha talguplatsil, või kui talguline tunneb ära, et ei ole kodus sellele teemale tähelepanu pööranud, millal viimati korstnapühkija või elektrik käis, võib testi täita veebis aadressil kodu.tuleohutuks.ee.

Tartus toimub 30. aprillil päästeameti koolitus talgujuhtidele ja ka neile, kes alles plaani peavad, kas talgujuhiks hakata.

1. mail on Lõunakeskuses tuleohutuse infopäev, kus kohal on vabatahtlikud päästjad ja korstnapühkija. Samas saab end talgutele kirja panna.

Talguhundi pass

Uudis on tänavu Tüüri sõnul veel see, et iga talguline, kes end registreerib, saab talguhundi passi. Selle saab veebis välja trükkida.

«See on ühelt poolt tunnustuse märk. Tunnuskiri näitab neid eestimaalasi, kes kuuluvad oma heast soovist kaasaaitajate kolme ja poole protsendi hulka,» ütles Tüür. «Teisalt avab see ligipääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele. Näiteks rongi- ja bussisõit on talguhundi passiga teatud aja jooksul poole hinnaga.»

«Teeme ära!» on aastatega traditsiooniks saanud, ometi ei ole Tüüri sõnul eesmärk omaette pidada aastakümneid üleriigilist talgupäeva.

«Selle mõte on ühistegemise jõudu näidata, uusi inimesi kaasa haarata ning kogukondi ärgitada oma elukeskkonda paremaks tegema,» ütles ta. «Algatused levivad väljapoole talgupäeva. Kõik teeme ühel päeval ning õhtul telerist vaatame, mis ära sai tehtud, see liidab.»

Seotud lood
25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto