Sisukord
Tartu
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (3) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (3) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (5) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (2) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (12) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (15) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (11) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (2) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (9) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talgupäev näitab ühisjõudu

2 min lugemist

Tartumaal oli «Teeme ära!» talgupäevaks eile ennelõunaks registreeritud 134 talgupaika ja nüüd on talgulistel paras aeg valida, kus ja millisele tööle käed külge panna nad soovivad.

Talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür märkis, et uusi talgupaiku võib üles anda talgupäevani, aga eeskätt on viimane nädal ikkagi selleks, et talgutel osalejad jõuaksid end registreerida. «Mõnel pool ongi külaseltskond talguplaanid ammu teinud, aga ei ole veel jõudnud kaardile kanda,» ütles ta.

Kõige lihtsam on omale talgukoht valida veebis «Teeme ära!» kodulehel talgukaarti uurides.

Tuleohutus tähelepanu all

Tartumaal korraldatavatel talgutel on tegevusi puude istutamisest heakorratöödeni. Rõngus on kavas katta jooksurada hakkpuiduga, Tartu dendropargis võetakse käsile jooksuradade korrastus, Sepa staadioni talgul on Tammekal suured plaanid.

Üleriigiliselt on üks talgute fookus mereäärsed paigad, Tartus on nii «Teeme ära!» kui ka heakorrakuu raames tähelepanu all Emajõe kaldad.

Ikka küsitakse, mis on «Teeme ära!» talgupäeval uut. Tüür selgitas, et selle aasta üks rõhuasetusi on tuleohutusel. Tulemas on ka tuleohutusele pühendatud talguid.

Tartumaal on Nõo vallas priitahtlikud pritsimehed tegemas talguid nii, et nad käivad läbi teised talgud ja vaatavad, et asjad oleksid korras.

Lisaks on kõigile talgutele ette nähtud suitsuandur. «Ükskõik kus toimetad, kas seltsimajas, koolimajas või lasteaias, jõuab tuleohutus ka nendele talgutele,» rääkis Tüür. «Kus on vaja anduril patareisid vahetada või kui andur on puudu, saab selle lakke keerata.»

Talgute stardipaketis on tuleohutuse test, mille saab teha talguplatsil, või kui talguline tunneb ära, et ei ole kodus sellele teemale tähelepanu pööranud, millal viimati korstnapühkija või elektrik käis, võib testi täita veebis aadressil kodu.tuleohutuks.ee.

Tartus toimub 30. aprillil päästeameti koolitus talgujuhtidele ja ka neile, kes alles plaani peavad, kas talgujuhiks hakata.

1. mail on Lõunakeskuses tuleohutuse infopäev, kus kohal on vabatahtlikud päästjad ja korstnapühkija. Samas saab end talgutele kirja panna.

Talguhundi pass

Uudis on tänavu Tüüri sõnul veel see, et iga talguline, kes end registreerib, saab talguhundi passi. Selle saab veebis välja trükkida.

«See on ühelt poolt tunnustuse märk. Tunnuskiri näitab neid eestimaalasi, kes kuuluvad oma heast soovist kaasaaitajate kolme ja poole protsendi hulka,» ütles Tüür. «Teisalt avab see ligipääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele. Näiteks rongi- ja bussisõit on talguhundi passiga teatud aja jooksul poole hinnaga.»

«Teeme ära!» on aastatega traditsiooniks saanud, ometi ei ole Tüüri sõnul eesmärk omaette pidada aastakümneid üleriigilist talgupäeva.

«Selle mõte on ühistegemise jõudu näidata, uusi inimesi kaasa haarata ning kogukondi ärgitada oma elukeskkonda paremaks tegema,» ütles ta. «Algatused levivad väljapoole talgupäeva. Kõik teeme ühel päeval ning õhtul telerist vaatame, mis ära sai tehtud, see liidab.»

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto