Sisukord
Arter
Tänane leht
02.05.2015
Eesti Palju õnne Riik on valmis maksma Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Suurõppus «Siil» vältab tosin päeva Tagakülg Hobiautod alustasid lauluväljakul hooaega Kallo valiti volikogu juhiks Eesti lühiuudised 0205esikas Suur slämm Majandus Suur slämm Advokaatide kuldklient Välismaa Holland värvub kord aastas oranžiks Välismaa lühiuudised Tagasihoidlik kasahh Arvamus Tagasihoidlik kasahh Päeva karikatuur Pidurdamatu liider Suur slämm Juhtkiri: palgavaesus ja palgakadedus Advokaatide kuldklient Marti Aavik: uskumatu muutus koolis (1) Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Endine asevälisminister: Venemaal pole maailmas liitlasi Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Kas lapsed lähevad lollimaks? Kultuur Tasujate uued seiklused Ida-Euroopas Täring veeretas kolme Muusika pooltühjadele staadionitele Valitud soolod MG pole DM, OK? Suvaline ja huvitav Luulehetk – hetk luules Valgepüksiliste vanainimeste elu Lemmikloomade tänu Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Sport Spordi lühiuudised Poksi kullafond – kümme matši, mis on suurte tähtedega ajalukku kirjutatud Pidurdamatu liider Segadus maadluses: uued reeglid tulid, läksid ja tulid lõpuks uuesti Tarbija Igaühest võib saada kurjategija AK Muusika pooltühjadele staadionitele MG pole DM, OK? Täring veeretas kolme Suvaline ja huvitav Valitud soolod Lemmikloomade tänu Tagasivaade: avati Tallinna-Praha bussiliin Valitsus ja kole anekdoot Arvustus: väike värval võtab suurelt ette Teeme rahval tuju paremaks Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Florian Hartleb: revolutsoonilumm ja Ukraina dilemma Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Kas lapsed lähevad lollimaks? Arter Anu Saagim: Sõnas on jõud! Käed külge! Karulauk ja kala Tapjavaalast toidu raiskamiseni Arter soovitab Reipalt tuksuv Euroopa süda Horoskoop Päästkem vesilikud! Naised, kel iga päev on nagu karneval Avo Keel: rutiini pole, iga võit tähendab uut väljakutset Ö-s on Saaremaad Võtame asja isiklikult! Tagasi veristesse 1980ndatesse Tsitrusevärske nisuõlu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anu Saagim: Sõnas on jõud!

3 min lugemist
Anu Saagim. FOTO: Erakogu

Lugesin hiljuti ühe tuntud staarnäitlejast laulja intekat, kus too rääkis, kui vähenõudlik, tagasihoidlik ta on ja üleüldse on hämmeldunud teda tabanud tähelennust. Pika piinamise peale paljastas lõpuks sellegi, kust ta kogu oma jõu ja energia ammutab. «Sõnast. Sõnas on jõud,» ütles ta. Ja see on tätoveeritud ka staari kehale ja kõlab «Haara kinni võimalusest!». Loomulikult mitte eesti keeles, kuna õige sõna jõud mõjub vaid siis, kui see on kribitud ladina, inglise või hiina keeles.

Tellijale Tellijale

Mul kama kaks, kui inimene saab jõudu kõhule kirjutatud lausest «Seal, kus on, sinna tuleb juurde» või kuklale tätoveeritud «Tark ei vaata tagasi», andku aga tuld. Aga miks need nn imet tegevad laused peavad alati justkui ühte auku olema, vot sellest aru ma ei saa. No nagu «Läbi raskuste tähtede poole», «Inglid kannavad mind kätel» või «Kes palub, see saab». 

Need imelaused panevad mind tundma peata kanana, kes eksleb mööda Paolo Coelho tsitaatidest ääristatud labürinti.

30.04.2015 04.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto