Sisukord
Kultuur
Tänane leht
02.05.2015
Eesti Palju õnne Riik on valmis maksma Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Suurõppus «Siil» vältab tosin päeva Tagakülg Hobiautod alustasid lauluväljakul hooaega Kallo valiti volikogu juhiks Eesti lühiuudised 0205esikas Suur slämm Majandus Suur slämm Advokaatide kuldklient Välismaa Holland värvub kord aastas oranžiks Välismaa lühiuudised Tagasihoidlik kasahh Arvamus Tagasihoidlik kasahh Päeva karikatuur Pidurdamatu liider Suur slämm Juhtkiri: palgavaesus ja palgakadedus Advokaatide kuldklient Marti Aavik: uskumatu muutus koolis (1) Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Endine asevälisminister: Venemaal pole maailmas liitlasi Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Kas lapsed lähevad lollimaks? Kultuur Tasujate uued seiklused Ida-Euroopas Täring veeretas kolme Muusika pooltühjadele staadionitele Valitud soolod MG pole DM, OK? Suvaline ja huvitav Luulehetk – hetk luules Valgepüksiliste vanainimeste elu Lemmikloomade tänu Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Sport Spordi lühiuudised Poksi kullafond – kümme matši, mis on suurte tähtedega ajalukku kirjutatud Pidurdamatu liider Segadus maadluses: uued reeglid tulid, läksid ja tulid lõpuks uuesti Tarbija Igaühest võib saada kurjategija AK Muusika pooltühjadele staadionitele MG pole DM, OK? Täring veeretas kolme Suvaline ja huvitav Valitud soolod Lemmikloomade tänu Tagasivaade: avati Tallinna-Praha bussiliin Valitsus ja kole anekdoot Arvustus: väike värval võtab suurelt ette Teeme rahval tuju paremaks Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Florian Hartleb: revolutsoonilumm ja Ukraina dilemma Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Kas lapsed lähevad lollimaks? Arter Anu Saagim: Sõnas on jõud! Käed külge! Karulauk ja kala Tapjavaalast toidu raiskamiseni Arter soovitab Reipalt tuksuv Euroopa süda Horoskoop Päästkem vesilikud! Naised, kel iga päev on nagu karneval Avo Keel: rutiini pole, iga võit tähendab uut väljakutset Ö-s on Saaremaad Võtame asja isiklikult! Tagasi veristesse 1980ndatesse Tsitrusevärske nisuõlu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valgepüksiliste vanainimeste elu

2 min lugemist
Tiina Ilves "Varesed, need valged" FOTO: Raamat
Tellijale Tellijale

Kunagi jõulu ja aastalõpu vahel leidis üks mees just mitte unistuste ameti, aga midagi, millega hakkama saaks, isegi kui väga ei naudiks. Nimelt kukkus ema hospidali sisse. Eks ma läksin kaema, mis, kuidas, ja tegin, mis oskasin, et tal tuju tõsta.

Õigupoolest sõimasin teda. Küll viisakalt, aga piisavalt tõhusalt, et ta ei langeks halisemise rüppe. Ajasin igasugust jama ja küsisin kõva häälega personali käest, kas memm ikka käitub korralikult. Soovitasin esimese režiimirikkumise puhul karmimaid meetmeid pruukida, sihukese setu mutiga teisiti ei saa, kui kohe kartsa. Muide, rikkumine leidiski aset, ema käskis mandariine tuua, pani kõik nahka, mis ajas tal veresuhkru üles. Andis mulle põhjust rääkida rämedast distsipliini eiramisest ja muidu nuhtluslikest elukommetes, mille all mina 44 aastat kannatanud! Lühidalt, tegin ennast mõttetuks tolaks – ee, miks «tegin» – aga vähemalt sain inimesed itsitama. Mitte ohkima ja oigama, kui raske on elu.

30.04.2015 04.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto