Sisukord
Uudised
Postimees
29.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Teedesse investeeritakse tänavu rohkem Palju õnne Tagakülg Kaitseministeerium kavandab uut harjutusala Indias lõppes laevakaitsjate kohtuasja arutelu Eesti ja Soome päästjad ei lenda Nepalisse Eesti lühiuudised Ööülikool esitles vanalinnas raamatut Kaks päeva NATO kübertulevahetust Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus on eelarvestrateegia osas eri meelt EASi ootavad taas ees ümberkorraldused Välismaa Välismaa lühiuudised Matuste järel lahvatas Baltimore'is viha ja kaos Arvamus Postimees 1921. aastal: Kultuurkapitali asutamine ja siseministri vabandus Kõva sõna Tõnu Runnel: kuidas iseendilt mitte varastada Mart Raudsaar: Eesti päästepaat on väike Remo Holsmer: Excel ei muutu inimesest olulisemaks Katrin Tiidenberg: «Mida te siin tolknete, kas teil midagi kasulikku ei ole teha?!» Päeva karikatuur Juhtkiri: paadipõgenikud on ELi ühine mure Risto Berendson: vassimise meistriklass Kultuur Süda ei saa olla süüdi Kultuuriuudised Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo ja Rapla klassivahe sai selgeks Kehvad ameeriklased teevad Mayweatherist ja Pacquiaost väga rikkad mehed Krestinov ja Rätsep lubavad tiitli nimel ägedat duelli Tartu Stratosfääris lõhkenud palli last kukkus Peipsisse teisel pool Eesti-Vene piiri Peeter Põllu juurde tulevad nimelised pingid Rängas õnnetuses hukkus ajaloolane Indrek Paavle Elegantse kunsti alustala Jõgevamaale Sadalasse kerkib hernehirmutiste park Fortum ühendab kogu Tartu ühte soojusvõrku Lõuna-Eesti männiokastest valmivad omanäolised seinapaneelid Fortuuna tänavas algas korrusmaja ehitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fortuuna tänavas algas korrusmaja ehitus

1 min lugemist
Fortuuna 6 krundil käib ehitus. FOTO: Kristjan Teedema

Kinnisvarafirma Albatrek alustas Fortuuna krundil viiekorruselise elamu-ärihoone ehitust, see peaks valmima tuleva aasta jaanuaris.

Albatreki omanik Jaanus Martin rääkis, et viiendik majast on kavandatud äripindadeks, ülejäänud on eluruumid. Äripinnad on esimesel ja osalt ka teisel korrusel. Kes on äripindade kasutaja, ei ole tema sõnul veel teada.

Martin on varem rääkinud kavatsusest ehitusega algust teha juba läinud aasta kevadel, eile kommenteeris ta viivitust lühidalt: «Muud asjad tulid vahele.» Praegu on käsil uue maja vaivundamendi rajamine. Madalas Emajõe-äärses kohas asuval krundil ei ole keldrit kavandatud. Arhitektuurivõistlus Fortuuna 6 krundile maja kavandi saamiseks oli mitu aastat tagasi. Teise vooru järel tunnistas žürii konsensuslikult võitjaks Allianss Arhitektide OÜ projekti, iseloomustades seda sõnadega, et on ilmekas ja efektse välimusega terviklik arhitektuurne lahendus, mis hästi suunatud rõdudega on avatud Emajõele.

Siis aga kerkis kõrguse küsimus, sest võidutöö oli kuuekorruseline ega mahtunud detailplaneeringuga seatud piiridesse. Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ütles eile, et kuuekorruselisena vastas  hoone küll planeeringus näidatud maksimumkõrgusele, kuid samas oli ka sõnaselgelt öeldud, et lubatud on viis korrust. «Nõudsime, et üks korrus tuleb projektist välja jätta ja maja rajada  viiekorruselisena. Ja nii ta kerkib,» sõnas Arjus.

Albatrekil on kõnealuses Fortuuna-Põigu-Raatuse-Narva kvartalis veel mitu kinnistut ja arendustööd jätkub aastateks. Linnavalitsus on kesklinna uues üldplaneeringus loobunud mõttest teha  kvartalist läbimurre Võidu sillalt Raatuse tänavale. Senistes planeeringutes on kõnealuses Fortuuna tänava kvartalis tänavakoridori tarvis maa arvestatud.

Seotud lood
    28.04.2015 30.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto