Sisukord
Kultuur
Postimees
30.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politsei vajab tülide lahutamisel abi Võõrasemade hinnad suuremates poodides 3004esikas Vabaerakond ei jaga Kirsbergi seisukohti tõupuhtuse teemal Pood müüs kultuurmustika pähe metsataimi Uimasti üledoosi saanute kirjeldused toimunust Eesti lühiuudised Tallinna-Naissaare liinil hakkab sõitma aurik Mart Kalm sai kunstiakadeemia rektoriks Viljandi laste seiklused «leebete» uimastitega Rahva usaldus teeb mõnevõrra alandlikuks Majandus Majanduse lühiuudised Kohus mõistis Liviko ja poed kartellileppes süüdi Eesti otsib oma Lugu Välismaa Gruusia valitsus varises kokku Vene kosmoselaev väljus kontrolli alt Välismaa lühiuudised Arvamus Mereajaloolane: Madruse tänaval oleks uhke elada Juhtkiri: viinavabriku vaevused Kari Käsper: Eesti peab aitama põgenike küsimust lahendada Jaanus Piirsalu: millal Kadõrov tulistab Vene politseinikke? Postimees 1904. aastal: maiõhtu-pidustamine Päeva karikatuur Kultuur «Multivant» - kassetitäis Eesti multikaid Postimees Kinos Kes on eesti parim koomik? Sport Spordi lühiuudised Raley-Ross viskas 15 punkti vähem ja Rock viigistas seeria Superstaarid kirgastavad homme algavat MMi Videolugu: Rannahundid suure unistuse jahil Bayerni valus kukkumine Tarbija Suhkur - arstirohust valgeks surmaks Kasvuhoone mulda pole tarvis igal aastal vahetada Paras aeg rabarber ümber istutada Võõrasemade hinnad suuremates poodides Tartu Maailma esimene mark tuli tartlaste ette näitusele Tsiklimehed põristavad kesklinnas Tartu bussitablood annavad ikka valeinfot Nädala lõpp pakub meeleolukaid üritusi Kaubamajast saab üürimaja Karlova sadam avab hooaja paadilaadaga Ülikooli muuseum avab oma suvehooaja Aiandis algas kevad juba südatalvel Allikabänd tänab kontserdiga ja ootab uusi elu elamusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Multivant» - kassetitäis Eesti multikaid Postimees Kinos

1 min lugemist
«Ada+Otto» FOTO: Kaader filmist

Algaval nädalavahetusel pakub Postimees Kino vaatamisrõõmu lastele – pühapäeva südaööni saab vaadata tervelt kolme multikat aadressil kino.postimees.ee.

Eesti animatsiooni häda oli üksvahe see, et kõik tahtsid olla geeniused. Geenius teatavasti lastefilmidega ei tegele – see žanr ei vasta päriselt tema suurusele, võib naljaga pooleks olla koguni karistuse eest, nagu Heiki Ernits on kunagi märkinud.

Õnneks on meil geeniusi järjest vähemaks jäänud ja «multikaid» tehakse üha rohkem, kas nüüd just sama palju (vaatamata Lottele ja Miriamile) nagu Tuganovi ja Parsi ajal, aga midagi siiski.

«Multivant» on kolmest iseseisvast filmist koosnev kassett, mida näidati mõni aeg tagasi ka kinos. Ükski kolmest ei kuulu küll siinse lasteanimatsiooni absoluutsesse tippu, on aga korralikul keskmisel tasemel, vaimustava kujunduse ning veidi nõrgema stsenaariumi ja režiiga.

Ülo Pikkovi joonisfilmis «Ada + Otto» saab edev vares Ada aru, et pole mõtet ennast võõraste sulgedega ehtida. Silma hakkab hulk väikesi pildilisi vigureid, peale selle pakutakse tänuväärt äratundmisrõõmu kõigile neile, kes armastavad jalutada Tallinna vanalinnas. Vallo Toomla nukufilmis «Limonaadilugu» kogeb väike Holger, kelle ostuhull ema keset kauplust unustab ja limonaadipudel alla neelab, et pudeli sees olev magus maailm võib küll ahvatlev olla, aga pärismaailma see ei asenda. Pärtel Talli nukufilmis «Liivamees» osutub inimese käitumine keskkonna suhtes aga nii hoolimatuks, et rannaliiv otsustab selle eest põgeneda.

Igal juhul on siin vaatamist nii väikestele kui suurtele, või veel parem: tehkem seda koos!

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta.

Postimees Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
29.04.2015 02.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto