Sisukord
Eesti
Postimees
30.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politsei vajab tülide lahutamisel abi Võõrasemade hinnad suuremates poodides 3004esikas Vabaerakond ei jaga Kirsbergi seisukohti tõupuhtuse teemal Pood müüs kultuurmustika pähe metsataimi Uimasti üledoosi saanute kirjeldused toimunust Eesti lühiuudised Tallinna-Naissaare liinil hakkab sõitma aurik Mart Kalm sai kunstiakadeemia rektoriks Viljandi laste seiklused «leebete» uimastitega Rahva usaldus teeb mõnevõrra alandlikuks Majandus Majanduse lühiuudised Kohus mõistis Liviko ja poed kartellileppes süüdi Eesti otsib oma Lugu Välismaa Gruusia valitsus varises kokku Vene kosmoselaev väljus kontrolli alt Välismaa lühiuudised Arvamus Mereajaloolane: Madruse tänaval oleks uhke elada Juhtkiri: viinavabriku vaevused Kari Käsper: Eesti peab aitama põgenike küsimust lahendada Jaanus Piirsalu: millal Kadõrov tulistab Vene politseinikke? Postimees 1904. aastal: maiõhtu-pidustamine Päeva karikatuur Kultuur «Multivant» - kassetitäis Eesti multikaid Postimees Kinos Kes on eesti parim koomik? Sport Spordi lühiuudised Raley-Ross viskas 15 punkti vähem ja Rock viigistas seeria Superstaarid kirgastavad homme algavat MMi Videolugu: Rannahundid suure unistuse jahil Bayerni valus kukkumine Tarbija Suhkur - arstirohust valgeks surmaks Kasvuhoone mulda pole tarvis igal aastal vahetada Paras aeg rabarber ümber istutada Võõrasemade hinnad suuremates poodides Tartu Maailma esimene mark tuli tartlaste ette näitusele Tsiklimehed põristavad kesklinnas Tartu bussitablood annavad ikka valeinfot Nädala lõpp pakub meeleolukaid üritusi Kaubamajast saab üürimaja Karlova sadam avab hooaja paadilaadaga Ülikooli muuseum avab oma suvehooaja Aiandis algas kevad juba südatalvel Allikabänd tänab kontserdiga ja ootab uusi elu elamusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Politsei vajab tülide lahutamisel abi

2 min lugemist
FOTO: Pm

Märtsis ilmunud Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi uuring paljastas, et ehkki politseiuurijad ja juristid peavad naistevastase vägivalla peamisteks põhjusteks meeste oskamatust oma agressiivsust kontrollida, ei ole nende hinnangul väheoluline ka naiste enda mõtlematu käitumine. Eile tutvustatud Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi uuring politseinike hinnangute kohta näitab sama – politseitöötajad leiavad sageli, et ka naise enda mõtlematu käitumine võib viia füüsilise või seksuaalse vägivallani.

Tellijale Tellijale

Uuringust tuli välja, et ehkki politseinikud hindavad vaimset ja vägivalda väga tõsiseks probleemiks, pole piisavalt aega ega ka tugiteenuseid, et seda leevendada ning vägivallatsejat mõjutada.

Veel toodi välja, et politseinikul on raske otsustada, kas tegemist on tavalise peretüli või tõsise vägivallaga. Samuti võib olla takistuseks tõendusmaterjali kogumine, kui ohver on joobes. Seda takistab ka politseinike suur töökoormus ja ajapuudus.  

29.04.2015 02.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto