T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kari Käsper: Eesti peab aitama põgenike küsimust lahendada

Kari Käsper: Eesti peab aitama põgenike küsimust lahendada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kari Käsper
Kari Käsper Foto: Tairo Lutter / Postimees

Euroopa Liidul ja Eestil sealhulgas lasub moraalne kohustus põgenikke aidata, rääkis Postimehe päevaintervjuus Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

Paadipõgenike arv Vahemerel on kasvanud kohutavalt suureks, räägitakse sadadest tuhandetest inimestest, kes püüavad konfliktipiirkondadest lahkuda. Tuhanded hukkuvad. Kreeka ja Itaalia on erilise surve all ega tule tulvaga toime. Kuidas mõjutab see Euroopa Liitu ja kuidas hakkab mõjutama Eestit?

Kui Euroopa Liit on varem portreteerinud end kui inimõiguste kaitsjat ja moraalset liidrit maailmas, siis see, mida EL teeb migratsiooni valdkonnas – poliitika, mida iseloomustab «Euroopa kindlus», fortress Europe , ei ole kooskõlas nende ideaalidega, mis on kirja pandud aluslepingutesse. Nii nagu soovitavad ELile ÜRO kõrgemad ametnikud: EL peab tõsiselt ümber mõtlema oma lähenemise migratsioonile ja eriti pagulaspoliitika.

Tagasi üles