Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.05.2015
Eesti Palju õnne Riik on valmis maksma Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Suurõppus «Siil» vältab tosin päeva Tagakülg Hobiautod alustasid lauluväljakul hooaega Kallo valiti volikogu juhiks Eesti lühiuudised 0205esikas Suur slämm Majandus Suur slämm Advokaatide kuldklient Välismaa Holland värvub kord aastas oranžiks Välismaa lühiuudised Tagasihoidlik kasahh Arvamus Tagasihoidlik kasahh Päeva karikatuur Pidurdamatu liider Suur slämm Juhtkiri: palgavaesus ja palgakadedus Advokaatide kuldklient Marti Aavik: uskumatu muutus koolis (1) Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Endine asevälisminister: Venemaal pole maailmas liitlasi Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Kas lapsed lähevad lollimaks? Kultuur Tasujate uued seiklused Ida-Euroopas Täring veeretas kolme Muusika pooltühjadele staadionitele Valitud soolod MG pole DM, OK? Suvaline ja huvitav Luulehetk – hetk luules Valgepüksiliste vanainimeste elu Lemmikloomade tänu Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Sport Spordi lühiuudised Poksi kullafond – kümme matši, mis on suurte tähtedega ajalukku kirjutatud Pidurdamatu liider Segadus maadluses: uued reeglid tulid, läksid ja tulid lõpuks uuesti Tarbija Igaühest võib saada kurjategija AK Muusika pooltühjadele staadionitele MG pole DM, OK? Täring veeretas kolme Suvaline ja huvitav Valitud soolod Lemmikloomade tänu Tagasivaade: avati Tallinna-Praha bussiliin Valitsus ja kole anekdoot Arvustus: väike värval võtab suurelt ette Teeme rahval tuju paremaks Imre Mürk: rahvusküsimus ja Krjukovi frakk Florian Hartleb: revolutsoonilumm ja Ukraina dilemma Pilk ja silmapiir - kuidas pildistada vett? Kas lapsed lähevad lollimaks? Arter Anu Saagim: Sõnas on jõud! Käed külge! Karulauk ja kala Tapjavaalast toidu raiskamiseni Arter soovitab Reipalt tuksuv Euroopa süda Horoskoop Päästkem vesilikud! Naised, kel iga päev on nagu karneval Avo Keel: rutiini pole, iga võit tähendab uut väljakutset Ö-s on Saaremaad Võtame asja isiklikult! Tagasi veristesse 1980ndatesse Tsitrusevärske nisuõlu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik on valmis maksma

3 min lugemist
FOTO: Pm

Üks riigiamet ja valitsusasutus teise järel muudab palgapoliitikat. Heast eksperdist hoitakse kümne küünega kinni ja talle ollakse valmis maksma töötasu, mis ületab kohati isegi ametikoha palgaastet.

Tellijale Tellijale

Hea näide on 36-aastane Taavi Kotka. Kui Webmedia eksjuht kahe aasta eest majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsleriks sai, ootas teda asekantsleri tavapärane, umbes 3300-eurone kuupalk. Vahepeal Eestis e-residentsuse süsteemi välja töötanud ja kevadel Euroopa parimaks IT-juhiks valitud Kotka tõuseb lähinädalail Eesti kõrgpalgalisimaks avaliku sektori tippjuhiks. Tema 4999-eurone kuupalk ületab kõigi ministrite töötasu ja jääb vaid veidi alla presidendi palgale.

Selle loo moraal pole aga Kotka tähelend, vaid midagi hoopis olulisemat. Riigiasutused on mõistnud, et tulises konkurentsis erasektoriga on ainult kaks valikut: kas maksad oma ala parimatele või mandud keskpärasusse. Seda näitavad eile avaldatud kõrgemate riigiteenistujate palgaandmed.

30.04.2015 04.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto