Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.05.2015
Eesti Mälumäng Ida-Virust Võrru ja tagasi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 0405esikas Tagakülg Riigikogu hääletab valimisea langetamise üle Toobal ja Laasi taotlevad riigikohtus õigeksmõistmist Juristide arvates muudetakse seadusi liiga tihti CNN kiitis Eesti maailmanäituse paviljoni Eesti lühiuudised Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Esmatähtis on Vene piiri väljaehitamine Majandus Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina riigi puhastaja: Euroopa parim sõber on meie rahvas, mitte poliitikud Arvamus Kõva sõna Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid Marko Mihkelson: Vene oht ja Lääne strateegia Lugejate kirjad Juhtkiri: üks okas on pind sõrmes, 13 000 okast on kaitse Anneli Ammas: lastekodud versus kasupered Postimees 1920. aastal: postiühendusega propaganda vastu Tiit Kändler: e-riigi vabakäiguvangid Kultuur Põnevaid külalisi Prima Vistal Metsik sõna Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi Sport Rock valitses korvi all ja taltsutas Raley-Rossi Spordi lühiuudised «Läbi aegade parim» ongi geenius poksiringis Maailma rikkaim sportlane riputab enne maagilist rekordit kindad varna EMil käidi katsetamas Mehed kasvatasid usku, naisi ootab vigade parandus Vanameister tõi korraks pingelanguse Tallinn Võimalik vaid Tallinnas: elektrikaabel läheb läbi vihmaveekollektori Tarbija Häda SEPA maksetega Pangatöötaja aitab leida perearstigi, kui vaja Nelja aastaga poole suuremaks Tartu Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste Alatskivi vald sulgeb gümnaasiumi Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad Teetööd nullivad rongide ajavõidu Nädal viib kokku tegusate noortega Eduard Uspenski loob üha uusi tegelaskujusid Oksjonile läheb valgekaartliku ministri päevik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid

2 min lugemist
Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas. FOTO: SCANPIX

Meie senine sisserändedebatt mõistab valesti nii probleemi, Euroopat kui seda, mida Eesti päriselt vajab.

Tellijale Tellijale

Palju on tühja soovmõtlemist, seda eriti valitsuse tasandil. Peamised migratsioonifaktorid on siin selleks, et jääda: Vahemere lõuna- ja idakalda riikide ebastabiilsus ning Sahara-taguse Aafrika vaesus. Igal juhul on ilmne, et Euroopa Liidul pole ühtki realistlikku plaani ei Süüria ega Liibüa stabiliseerimiseks. Jutt vajadusest need riigid «korda teha» on tühi õhk – eriti kui seda ajavad meie välis-, sise- või peaminister. See on viigileht meie nurgatagusel aral küünilisusel.

Seega, põgenikevool jätkub. Tema blokeerimisega on tegeldud aastakümneid ning kõik lahendused – millesse Eestigi lubas eelmisel nädalal taas panustada kaatri-, lennuki- ja inimtundide näol – on ammu ära proovitud ja osutunud ebapiisavaks. Euroopa Liidul lihtsalt ei ole ressurssi Vahemere sulgemiseks. Kõik, mida teha suudetakse, on muuta migrandilaevade reisid veel pikemaks, ohtlikumaks ja kallimaks. Jutt vahelaagrite rajamisest Aafrikasse ja Lähis-Idasse on vähemalt sama vana kui Eesti kuulumine Euroopa Liitu, pole kusagile jõudnud (kes maksaks?) ega saakski jõuda seni, kuni Liibüa ja Süüria toimivad rändesampodena.

02.05.2015 05.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto