Sisukord
Uudised
Tänane leht
04.05.2015
Eesti Mälumäng Ida-Virust Võrru ja tagasi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 0405esikas Tagakülg Riigikogu hääletab valimisea langetamise üle Toobal ja Laasi taotlevad riigikohtus õigeksmõistmist Juristide arvates muudetakse seadusi liiga tihti CNN kiitis Eesti maailmanäituse paviljoni Eesti lühiuudised Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Esmatähtis on Vene piiri väljaehitamine Majandus Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina riigi puhastaja: Euroopa parim sõber on meie rahvas, mitte poliitikud Arvamus Kõva sõna Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid Marko Mihkelson: Vene oht ja Lääne strateegia Lugejate kirjad Juhtkiri: üks okas on pind sõrmes, 13 000 okast on kaitse Anneli Ammas: lastekodud versus kasupered Postimees 1920. aastal: postiühendusega propaganda vastu Tiit Kändler: e-riigi vabakäiguvangid Kultuur Põnevaid külalisi Prima Vistal Metsik sõna Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi Sport Rock valitses korvi all ja taltsutas Raley-Rossi Spordi lühiuudised «Läbi aegade parim» ongi geenius poksiringis Maailma rikkaim sportlane riputab enne maagilist rekordit kindad varna EMil käidi katsetamas Mehed kasvatasid usku, naisi ootab vigade parandus Vanameister tõi korraks pingelanguse Tallinn Võimalik vaid Tallinnas: elektrikaabel läheb läbi vihmaveekollektori Tarbija Häda SEPA maksetega Pangatöötaja aitab leida perearstigi, kui vaja Nelja aastaga poole suuremaks Tartu Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste Alatskivi vald sulgeb gümnaasiumi Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad Teetööd nullivad rongide ajavõidu Nädal viib kokku tegusate noortega Eduard Uspenski loob üha uusi tegelaskujusid Oksjonile läheb valgekaartliku ministri päevik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste

2 min lugemist
«Teeme ära!» talgupäeva staabis Tartu Lille tänava loodusmajas olid laupäeval helistamistalgud, kus koguti emotsioone ja andmeid sadade üle Eesti peetavate talgute kohta. Talguliste seas olid ka Eteri Demus ning taksikoer Mutter. FOTO: Kristjan Teedema

Kuigi üleriigilisel «Teeme ära!» talgupäeval laupäeval oli ilm kiusakas, ei kärpinud see talguliste indu ja Tartumaa said talgud kirja kõigis omavalitsustes.

Tellijale Tellijale

«Talgupäev läks korda, talguid oli rohkem kui eelmisel aastal, talgulisi oli sama palju kui mullu, olgugi et nii vihmast talgupäeva ei mäletagi,» rääkis «Teeme ära!» talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür. «Eriti rannikul ja saartel oli väga vesine. Kuid inimesed olid positiivsed ja vihm ei heidutanud. Talgupäeva staapi kogunenud emotsioone ja tagasisidet vaadates on näha, et püüti leida midagi positiivset. Inimesed, kes räästa all ootasid, et vihm üle jääks, said samal ajal maha pidada mõttetalgud, paika panna järgmised plaanid, mida vihma lõppedes hakati osalt ka ellu viima.»

Tüür ütles, et kõnedes toodi välja, et vihmaga on inimesed ka eriti tublid. Tartumaalt Alatskivilt tuli muu hulgas selline seaduspära sedastus, et seistakse seljaga lõkke poole. Ikka selleks, et selg ära kuivaks. Vihm osalejate arvu ehk kärpis, aga indu mitte.

02.05.2015 05.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto