Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.05.2015
Eesti Mälumäng Ida-Virust Võrru ja tagasi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 0405esikas Tagakülg Riigikogu hääletab valimisea langetamise üle Toobal ja Laasi taotlevad riigikohtus õigeksmõistmist Juristide arvates muudetakse seadusi liiga tihti CNN kiitis Eesti maailmanäituse paviljoni Eesti lühiuudised Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Esmatähtis on Vene piiri väljaehitamine Majandus Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina riigi puhastaja: Euroopa parim sõber on meie rahvas, mitte poliitikud Arvamus Kõva sõna Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid Marko Mihkelson: Vene oht ja Lääne strateegia Lugejate kirjad Juhtkiri: üks okas on pind sõrmes, 13 000 okast on kaitse Anneli Ammas: lastekodud versus kasupered Postimees 1920. aastal: postiühendusega propaganda vastu Tiit Kändler: e-riigi vabakäiguvangid Kultuur Põnevaid külalisi Prima Vistal Metsik sõna Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi Sport Rock valitses korvi all ja taltsutas Raley-Rossi Spordi lühiuudised «Läbi aegade parim» ongi geenius poksiringis Maailma rikkaim sportlane riputab enne maagilist rekordit kindad varna EMil käidi katsetamas Mehed kasvatasid usku, naisi ootab vigade parandus Vanameister tõi korraks pingelanguse Tallinn Võimalik vaid Tallinnas: elektrikaabel läheb läbi vihmaveekollektori Tarbija Häda SEPA maksetega Pangatöötaja aitab leida perearstigi, kui vaja Nelja aastaga poole suuremaks Tartu Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste Alatskivi vald sulgeb gümnaasiumi Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad Teetööd nullivad rongide ajavõidu Nädal viib kokku tegusate noortega Eduard Uspenski loob üha uusi tegelaskujusid Oksjonile läheb valgekaartliku ministri päevik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi

2 min lugemist
Maia Plissetskaja FOTO: Reuters/ScanPix

Tundus, et Maia Plissetskaja on igavene. Suure Teatri lavaga jättis ta hüvasti 65-aastaselt, aga ei lõpetanud sellega veel tantsimist. 69-aastaselt sai teda Tallinnaski näha. Veel oma 80. sünnipäeva tähistades esitas Plissetskaja mitmel pool maailmas, ise elegantselt kõrgetel kontsadel, plastilist kontsertnumbrit «Ave Maia», mille oli talle kümme aastat varem «Ave Maria» muusika järgi seadnud Maurice Béjart. Kel huvi, võib need etteasted Youtube’ist üles otsida.

Tellijale Tellijale

Sügisel saanuks grand lady 90-aastaseks, Suures Teatris käisid juba tema juubelikontserdi ettevalmistused, milles peatne juubilar ka ise aktiivselt kaasa lõi, plaanis ka väikest ülesastumist. Paraku toimub see nüüd juba ilma temata, sest nädalavahetusel tuli Münchenist kurb teade: vene balletilegendi süda on seiskunud.

Münchenis elas Plissetskaja koos oma abikaasa, helilooja Rodion Štšedriniga juba üle 20 aasta, aga neil oli kodu ka Moskvas ja Leedus Trakais. Paar oli lahutamatu – üks 20. sajandi suurtest loomingulistest tandemitest. Štšedrin kirjutas Plissetskajale neli balletti: «Carmen-süidi», «Anna Karenina», «Kajaka» ja «Daami koerakesega».

02.05.2015 05.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto