Sisukord
Tartu
Tänane leht
04.05.2015
Eesti Mälumäng Ida-Virust Võrru ja tagasi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 0405esikas Tagakülg Riigikogu hääletab valimisea langetamise üle Toobal ja Laasi taotlevad riigikohtus õigeksmõistmist Juristide arvates muudetakse seadusi liiga tihti CNN kiitis Eesti maailmanäituse paviljoni Eesti lühiuudised Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Esmatähtis on Vene piiri väljaehitamine Majandus Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina riigi puhastaja: Euroopa parim sõber on meie rahvas, mitte poliitikud Arvamus Kõva sõna Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid Marko Mihkelson: Vene oht ja Lääne strateegia Lugejate kirjad Juhtkiri: üks okas on pind sõrmes, 13 000 okast on kaitse Anneli Ammas: lastekodud versus kasupered Postimees 1920. aastal: postiühendusega propaganda vastu Tiit Kändler: e-riigi vabakäiguvangid Kultuur Põnevaid külalisi Prima Vistal Metsik sõna Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi Sport Rock valitses korvi all ja taltsutas Raley-Rossi Spordi lühiuudised «Läbi aegade parim» ongi geenius poksiringis Maailma rikkaim sportlane riputab enne maagilist rekordit kindad varna EMil käidi katsetamas Mehed kasvatasid usku, naisi ootab vigade parandus Vanameister tõi korraks pingelanguse Tallinn Võimalik vaid Tallinnas: elektrikaabel läheb läbi vihmaveekollektori Tarbija Häda SEPA maksetega Pangatöötaja aitab leida perearstigi, kui vaja Nelja aastaga poole suuremaks Tartu Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste Alatskivi vald sulgeb gümnaasiumi Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad Teetööd nullivad rongide ajavõidu Nädal viib kokku tegusate noortega Eduard Uspenski loob üha uusi tegelaskujusid Oksjonile läheb valgekaartliku ministri päevik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad

1 min lugemist
Iseehitatud lennumasinate võistlus Karsumm. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu tudengite kevadpäevad oma kümnete eriilmeliste üritustega on tänaseks ajalugu ning üliõpilastel on käes aeg keskenduda taas õppimisele. Nädalane pidu lõi aga tänavail ja Emajõel elu käima ning edasi elab linn juba kevadises rütmis.

Pea iga päev juhtus Tartus midagi suurt ja põnevat, mis haaras kaasa linlasi ja tõi palju külalisi.

Juba festivali avapäeval peetud öölaulupidu meelitas laululavale vähemalt 11 000 inimest.

Päevast päeva võis näha noori inimesi kas õllekaste enda alla ladudes kõrgustesse pürgimas või sooritamas mitmesuguseid jõuproove Pirogovi platsil. Palju oli sporti ja muusikat, kuid tundma sai õppida ka uusi toite ja teisi kultuure.

Peonädalasse mahtus volber, mil uhkes rongkäigus kesklinna marssinud üliõpilaskorporatsioonid nõudsid linnapealt volbriööks võimu enda kätte. Meer polnud kitsi, üksnes soovis, et võimu hoitaks õiglaselt ja vastutustundega.

Nagu tavaks, kulmineerusid kevadpäevad eile Emajõel ja selle kümnekraadises vees. Sombune ja jahe pühapäevahommik asendus päikesepaiste ja soojakraadidega ning tartlased said kevadpäevi nautida täiel rinnal.

Lennumasinate võistlusel Karsumm jäi kõigil 12 võistkonnal taas üle jõe liuglemata, kuid nende hulljulged sööstud rambilt ja vahvad plartsatused vette tõid jõe äärde kaasa elama tuhandeid elevil pealtvaatajaid.

Enne paadirallit finišeeris Atlantise ees ülikoolide kaheksapaatide regatt, mille võitis tänavu Tallinna tehnikaülikooli koondvõistkond Tartu ülikooli ees.

Ja siis pääsesid jõele kummipaadid. Emajõe vesi kihas nii tõsistest sportlastest kui ka neist, kes võtsid asja mõnuga ning hoolsa sõudmise asemel püüdsid konkurente ja publikut märjaks pritsida.

Käiku läksid ka mõned need alused, mis varem olid osalenud lennumasinate võistlusel.

Seotud lood
02.05.2015 05.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto