Sisukord
Uudised
Tänane leht
04.05.2015
Eesti Mälumäng Ida-Virust Võrru ja tagasi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 0405esikas Tagakülg Riigikogu hääletab valimisea langetamise üle Toobal ja Laasi taotlevad riigikohtus õigeksmõistmist Juristide arvates muudetakse seadusi liiga tihti CNN kiitis Eesti maailmanäituse paviljoni Eesti lühiuudised Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Esmatähtis on Vene piiri väljaehitamine Majandus Rail Balticu trassivalikuga venitamine hoiab maaomanikud ärevil Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina riigi puhastaja: Euroopa parim sõber on meie rahvas, mitte poliitikud Arvamus Kõva sõna Ahto Lobjakas: me kõik oleme immigrandid Marko Mihkelson: Vene oht ja Lääne strateegia Lugejate kirjad Juhtkiri: üks okas on pind sõrmes, 13 000 okast on kaitse Anneli Ammas: lastekodud versus kasupered Postimees 1920. aastal: postiühendusega propaganda vastu Tiit Kändler: e-riigi vabakäiguvangid Kultuur Põnevaid külalisi Prima Vistal Metsik sõna Plissetskaja löönuks tantsu veel edasi Sport Rock valitses korvi all ja taltsutas Raley-Rossi Spordi lühiuudised «Läbi aegade parim» ongi geenius poksiringis Maailma rikkaim sportlane riputab enne maagilist rekordit kindad varna EMil käidi katsetamas Mehed kasvatasid usku, naisi ootab vigade parandus Vanameister tõi korraks pingelanguse Tallinn Võimalik vaid Tallinnas: elektrikaabel läheb läbi vihmaveekollektori Tarbija Häda SEPA maksetega Pangatöötaja aitab leida perearstigi, kui vaja Nelja aastaga poole suuremaks Tartu Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste Alatskivi vald sulgeb gümnaasiumi Suur pidu ja pillerkaar täitis jõe ja tänavad Teetööd nullivad rongide ajavõidu Nädal viib kokku tegusate noortega Eduard Uspenski loob üha uusi tegelaskujusid Oksjonile läheb valgekaartliku ministri päevik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädal viib kokku tegusate noortega

1 min lugemist
Riin Lumiste FOTO: SCANPIX

Täna algav Euroopa noortenädal pakub Tartumaal üritusesarja «Inspireeri mind». Plaanis on kohtumised tegusate noortega, kes korraldavad arutelusid ja innustavad oma lugude kaudu ettevõtlikkusele.

Nädala jooksul peetakse noorteüritusi kõikjal Euroopas. Seekordse noortenädala teema on noorte aktiivne osalemine töö- ja ühiskonnaelus ning noorte rahvusvahelised võimalused. Eestis saab noortenädalal teoks ligi kuuskümmend sündmust, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Tartumaal koordineerib esimest korda üritust Tähe noorteklubi ning fookuses on inspireerimine. Tänasest on võimalik iga päev Tartumaa noortekeskustes kohtuda noorte ja tegusate inimestega.

Näiteks osalevad motivatsioonikohvikutes Ciara tantsukooli looja Carolin Arnold, noorpoliitik Evert Rööpson, muusik Elisa Kolk, näitleja Anne-Mai Tevahi ja paljud teised.

Tähe noorteklubi noorsootöötaja ja Tartumaa noortenädala projektijuht Riin Lumiste rääkis, et Tartu linna noorsooteenistuse visiooniks on tegusad ja aktiivsed inimesed, sellest tekkiski idee otsida üles noored, kes on paistanud silma ja olnud julged.

«Kutsume aktiivsed noored kokku, et nad jagaksid oma kogemusi ning selle kaudu inspireeriksid tegutsema ja raamidest välja vaatama,» lisas Lumiste.

Lisaks motivatsiooniõhtutele pannakse Tartumaa koolidesse üles näitus «Mugavustsoonist välja», millega tutvustatakse noorele Erasmus+ programmi rahvusvahelisi võimalusi.

Koostöös Anne noortekeskusega korraldatakse 9. mail Raekoja platsil Euroopa päeva üritus «Euroopa Tartus?! Tartu Euroopas?!», kus saab osa võtta viktoriinidest ja mängudest. Kohal on ka välistudengid, kellele võib esitada küsimusi nende kodumaa ja välismaal õppimise kohta.

Samal ajal on kesklinnas maailmakohvik «Mina mõjutan …», kus arutatakse päevakajaliste teemade üle, nagu kütuseaktsiisi tõus ja sõda Ukrainas.

Noortenädala sündmusi korraldab sihtasutuse Archi­medes noorteagentuur koostöös riiklike, maakondlike ja kohalike partneritega mitmel pool Eestis.
---------------------

Euroopa noortenädal Tartus

• Kestab 4.–10. maini.

• Motivatsioonikohvikud Nõo noortekeskuses, Sillaotsa koolis, Lille majas, Tähe noorteklubis, Anne noortekeskuses.

• Programm: www.taheklubi.eu/Euroopa-Noortenadal-2015.

Seotud lood
02.05.2015 05.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto