Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.05.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tesla lõi akusüsteemi tavaliste kodude jaoks Palju õnne Tagakülg Vaarmann leppis tingimisi vangistusega Tööle pandi uut tüüpi kiiruskaamerad Majanduse lühiuudised Lasteaiakohti saab riigiportaali kaudu Tsahkna lubab oma erakonnale suuri muutusi Afganistani ämmaemandad saabusid Eestisse õppima Eesti lühiuudised Siil testib kaitsevõimet Majandus Volkswageni värvika patriarhi langemine Välismaa Välismaa lühiuudised Briti valimisvõitlus tuleb tasavägine Kohalikud peavad Malmöt rahulikuks linnaks Motojõuk tekitab tüli Tuulevaikne Vahemeri tähendab vaid üht: tuhanded on teel Somaallane usub unistuste täitumisse Euroopas Sitsiiliast on saanud avatud uks Euroopasse Teekond Euroopasse on sillutatud põgenike laipadega Euroopal puudub ühtne lähenemine immigratsioonile Arvamus Siiri Liiva: Vana mees tahab koju Rait Kuuse: laps vajab kodu Juhtkiri: rohkem hoolt ja armastust Postimees 1936. aastal: terrorilaine Madridis Päeva karikatuur Evelin Andrespok: Baltimore’i meeleavaldused põhjustas usalduskriis Mati Pallasma: kelle taskust tuleb kütuseaktsiis? Kultuur Tallinnas algasid suurteose proovid Raamatud neile, kes ei viitsi lugeda Sport Spordi lühiuudised Venemaa peatreener: USA-le kaotada on alati halb Beebinäoga täpsuskütt vallutab maailma Olulise mängu tunnet ei tekkinud, Kalev/Cramo kindlalt finaali Iga kevad sama asi — Kehra ja Põlva duell Tartu Veeriku ostukeskus läheb osaliselt üle päikeseenergiale Kohus saatis linnas pea 200 km/h kihutanud loata juhi arestimajja Paneme Emajõe kaldad elama Luiged kolisid Annelinna tiigile Tartu 2030 – hakkame juubeldama Tudengite dessant ründab kultuuriga Uus vallavanem esitas lahkumisavalduse Lõoke lendas, rändur astus Saksa Kevad tõi Tartu kevadesse kunsti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rait Kuuse: laps vajab kodu

5 min lugemist
Rait Kuuse FOTO: Erakogu

Seni kehtinud tõed ja arusaamad lapse muredega tegelemisel tuleb üle vaadata, kirjutab sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.

Tellijale Tellijale

Lastekodust on saanud asenduskodu. Nimemuutus on tegelikult tähenduse muutus, sest süsteem selle taga on viimase paari kümnendi jooksul oluliselt arenenud. Teistsugune on arusaamad, millised on oma koduta lastele vajalikud elutingimused ja millist tuge tuleks lastele pakkuda. Arvukad partnerid on koos riigi ja kohalike omavalitsustega teinud aktiivset koostööd, et asenduskodudes elavatel lastel oleks parem olevik ja tulevik. Kuid heade tulemusteni jõudmiseni on meil veel palju lahendamist vajavat.

Esmalt peab küsima, kas hea füüsilise keskkonna loomisest piisab. Eestis elab 1026 last asenduskodudes (2013. aasta andmetel) ning see on väiksele riigile liialt suur arv. See on kahtlemata suur samm, et vanad suured lastekodud on viimastel aastatel asendatud peremajadega. Riik on ehitanud peremaju mitmele poole üle Eesti, sama on teinud mõned kohalikud omavalitsused, lisaks on peremaju valminud erakapitali kaasabil. Uued peremajad saavad välisvahendite toel veel sel aastal valmis Narvas, Valgas ja Tilsis.

04.05.2015 06.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto