R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Motojõuk tekitab tüli

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Motojõuk tekitab tüli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vene lippudega mootorratturid eile endise Dachau koonduslaagri juures Saksamaal. Saksa siseministeeriumi teatel pole tegu aga Ööhuntide liikmetega.
Vene lippudega mootorratturid eile endise Dachau koonduslaagri juures Saksamaal. Saksa siseministeeriumi teatel pole tegu aga Ööhuntide liikmetega. Foto: Scannpix

9. mail Saksamaa pealinnas Berliinis NSV Liidu võitu Teises maailmasõjas tähistada sooviva äärmusrahvusliku Vene mootorratturite klubi Ööhundid liikmed püüavad takistustele vaatamata jõuda sihtpunkti.  

Saksa siseministeerium eitas eile varem meedias ilmunud väidet, nagu oleks Ööhundid hoolimata võimude keelust riiki jõudnud. Ministeeriumi esindaja Tobias Plate märkis uudisteagentuurile AP, et politsei kontrollis kümne Austria kaudu Saksamaale saabunud ratturi dokumente ega leidnud konkreetseid tõendeid selle kohta, et nad on seotud Ööhuntidega. Siiski nentis Plate, et tegu võib olla nende poolehoidjatega.

Varem teatas Saksa meedia, et Baieri liidumaal asuvasse Bad Reichenhalli linna jõudsid pühapäeval kümme esimest Ööhuntide liiget. Politsei pidas nad kinni, kuid lubas neil teekonda jätkata. Sama grupp jõudis eile külastada ka endist Dachau koonduslaagrit.

Tagasi üles