K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raamatud neile, kes ei viitsi lugeda

Hendrik Alla
, toimetaja
Raamatud neile, kes ei viitsi lugeda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lehekülg Johanna Basfordi värvimisraamatust «Secret Garden».
Lehekülg Johanna Basfordi värvimisraamatust «Secret Garden». Foto: amazon.com

Maailma on tabanud uus hullus: värvimisraamatud täiskasvanutele. Sisuliselt on tegemist sama asjaga, millega kõik on lapsepõlves tegelenud: tuleb värvipliiatsitega täita etteantud kontuurid. Tänapäeval soovitatakse sellega tegeleda täiskasvanutel. Hoolimata sellest, et rõhutatakse sihtgruppi «täiskasvanutele», ei ole tegemist alaealistele sobimatu sisuga. Enamasti kujutatakse taime- ja loomamotiive.

Kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahteri sõnul on selliseid raamatuid viimasel ajal väga palju ilmunud. «Alguse sai see Inglismaalt. Alguses kehitasid kõik õlgu, kui neid raamatumessidel pakkuma hakati. Kuna selliseid on suhteliselt odav teha, siis arvata võib, et neid tuleb terve posu,» ütles ta.

Vahteri hinnangul kestavad sellised populaarsuspuhangud kuus kuud kuni aasta. Ta võrdleb täiskasvanute värvimisraamatuid «Videviku» ja «Varjundite» saaga põhjustatud hullusega.

Tagasi üles