Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.05.2015
Eesti Palju õnne Rosimannus näeb Rõivases noort Kallast Horoskoop Dilbert Male Mälumäng Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti inimesed ei hooli oma tervisest Majandus Majanduse lühiuudised Uber kinnitas Eestisse laienemist Välismaa Briti politoloog: referendum on vältimatu Välismaa lühiuudised Nepali maavärinas hukkunute arv kasvab Leiboristidel on vähe aega, kuid palju lootust Arvamus Vabandus Lugejate kirjad Vahetund Postimehega Juhtkiri: paar kehva ja üks hea uudis Andres Sooniste: uskumatu, aga tõsi! Urve Eslas: iroonia, muidugi mõista Postimees 1922. aastal: alkohol surmab elavat ollust Erkki Bahovski: terve inimene ei märka vaegliikuja probleeme Päeva karikatuur Lauri Vahtre: uuringu andmetel Eesti kaitsetahe tugevneb Kultuur Mida arvavad saksa kriitkud Semperi-Ojasoo lavastusest Sport Spordi lühiuudised Põlva läks dramaatiliselt juhtima Martin Vunk sattus Indoneesias keerulisse seisu Vägevad liidrid ja suusaässa saksofonimäng kandsid Tarva võiduni Tallinn Laps viis loomaaiast küüliku koju, et kaua töötav ema saaks loomakest näha Tallinna lühiuudised Tarbija Pärmseene vohamisel peab olema põhjus Tartu Maarjamaa hariduskolleegium Kaagveres sai nurgakivi Jaan Toominga teatriusk ei tunne piire Sookurg Ahja 4 jõudis rändelt tagasi kaks nädalat mullusest varem Külapood püsib kohalike lojaalsusel Töökoht lõhub inimest, kui keegi ei märka Ahhaa kutsub närvekõditavale spiooninäitusele Tartu vaksali tunnelit ootab põhjalik remont Meie Aja Kangelane viib maale üha enam kunsti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rosimannus näeb Rõivases noort Kallast

10 min lugemist
Rain Rosimannus FOTO: Jaanus Lensment

Võimuliidu loomisel jõudis paljudele halva üllatusena läbirääkimiste laua taha taas ka Rain Rosimannus (46). Müüdijuttudest tüdinenud mees avab oma rolli Reformierakonnas, võimukõnelustel ja kaitseb oma välisministrist abikaasat Keit Pentus-Rosimannust rünnakute eest, nimetades Eestit «rõvedalt šovinistlikuks maaks».

Tellijale Tellijale

-Valitsusläbirääkimistel jäi Rõivas oma kogenematusega pigem jänni. Kiideti, jah, tema vastutulelikkust, aga isegi Sven Mikser ja Urmas Reinsalu osutusid parimateks mänguriteks.

Läbirääkimistel vahetu osalejana võin kinnitada, et eksite kõikides hinnangutes ja mängureid läbirääkimistel üldse ei osalenud. Aga vahetu osalejana ei sobi mul ka partneritele mingeid hinnanguid anda. Kuna valitsus sai kokku, tegid järelikult kõik osalised oma tööd hästi.

- Ütlete «vahetu osalejana», aga pigem teame teid läbirääkimiste «tehnilise töötajana». Kumb on täpsem või mida tähendab seekordsetel kõnelustel sündinud uudistermin «pastakas»?

See tähendas 7. märtsi läbirääkimiste voorus konkreetselt seda, et ma polnud tol päeval Reformierakonna läbirääkimiste delegatsiooni liige ja kõnelustel seetõttu sõna ei võtnud. Nimelt oli kokku lepitud, et igast erakonnast on sõnaõigusega delegatsiooniliikmeid viis. Meie Remo Holsmeriga olime kaks kõnelusi juhtiva Reformierakonna poolt nimetatud täiendavat sõnaõiguseta tehnilist töötajat, kes vastutasid üksnes selle eest, et teiste kõneldu ja kokkulepitu muutuks korrektseks kirjalikuks tekstiks.

- Kuidas sai teist ühtäkki Reformierakonna volitatud ja delegatsiooni liige? Vabaerakondlase Margus Maidla kirjeldus toimunust oli umbes selline: alguses hiilisite tagaritta, siis lauale lähemale, siis laua taha ja lõpuks hakkasite rääkima. On see täpne?

05.05.2015 07.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto