Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
06.05.2015
Eesti Palju õnne Rosimannus näeb Rõivases noort Kallast Horoskoop Dilbert Male Mälumäng Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti inimesed ei hooli oma tervisest Majandus Majanduse lühiuudised Uber kinnitas Eestisse laienemist Välismaa Briti politoloog: referendum on vältimatu Välismaa lühiuudised Nepali maavärinas hukkunute arv kasvab Leiboristidel on vähe aega, kuid palju lootust Arvamus Vabandus Lugejate kirjad Vahetund Postimehega Juhtkiri: paar kehva ja üks hea uudis Andres Sooniste: uskumatu, aga tõsi! Urve Eslas: iroonia, muidugi mõista Postimees 1922. aastal: alkohol surmab elavat ollust Erkki Bahovski: terve inimene ei märka vaegliikuja probleeme Päeva karikatuur Lauri Vahtre: uuringu andmetel Eesti kaitsetahe tugevneb Kultuur Mida arvavad saksa kriitkud Semperi-Ojasoo lavastusest Sport Spordi lühiuudised Põlva läks dramaatiliselt juhtima Martin Vunk sattus Indoneesias keerulisse seisu Vägevad liidrid ja suusaässa saksofonimäng kandsid Tarva võiduni Tallinn Laps viis loomaaiast küüliku koju, et kaua töötav ema saaks loomakest näha Tallinna lühiuudised Tarbija Pärmseene vohamisel peab olema põhjus Tartu Maarjamaa hariduskolleegium Kaagveres sai nurgakivi Jaan Toominga teatriusk ei tunne piire Sookurg Ahja 4 jõudis rändelt tagasi kaks nädalat mullusest varem Külapood püsib kohalike lojaalsusel Töökoht lõhub inimest, kui keegi ei märka Ahhaa kutsub närvekõditavale spiooninäitusele Tartu vaksali tunnelit ootab põhjalik remont Meie Aja Kangelane viib maale üha enam kunsti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored eelistavad välismaist

4 min lugemist
Muugal elav Jelena Krivka ütleb, et pooltel juhtudel pöörab ta toidukaupade ostmisel tähelepanu ka toidu märgistusele. FOTO: Albert Truuväärt / Scanpix

Kuigi kodumaise toidu osakaal on eestlaste eelistustes viimase kümne aastaga kasvanud, leiab kuni 35-aastaste noorte ostukorvist siiski rohkem välismaalt tulnud toitu.

Tellijale Tellijale

Muugal elava Jelena Krivka (27) ostukorvi kõige sagedasemad toiduained on juur- ja puuviljad, piim, kanaliha. Võrreldes eelmise aastaga on tema kolmeliikmelise pere toidukorv oluliselt muutunud. «Ma ei söö leiba ega saia, makarone,» räägib naine, kes on nisutooted vahetanud Soome päritolu Finn Crispi näkileibade vastu.

Ühe lapsega pere toidulaualt on jäänud ära ka erinevad viinerid ja vorstid. Varasemast enam ostavad nad aga juustu ning puu- ja juurvilju. «Toitume tervislikumalt kui eelmisel aastal,» sõnab Krivka. Selles osas eelistab ta võrdselt nii eesti- kui välismaiseid tooteid. «Suvel tavaliselt ma ei osta, kuna meil kasvab kasvuhoones endal kõik,» märgib naine.

Kuigi Jelena Krivka pere toiduostmise harjumused on viimase aasta jooksul oluliselt muutunud, kuulub ta üksnes nende seitsme protsendi eestlaste hulka, kellel mullu need muutused nii suured olid. Valdava osa eestlaste jaoks jäid toiduainete ostu- ja tarbimiseharjumused 2014. aastal varasema võrreldes samaks. Seda tõi põllumajandusministeeriumi tellimusel läbi viidud TSN Emori uuringu järgi välja 70 protsenti vastajatest. Ülejäänud muutsid oma harjumusi mõnel määral.

05.05.2015 07.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto