Sisukord
Kultuur
Postimees
09.05.2015
Eesti Ärimees korrastas Ereda mälestusmärgi Palju õnne Tulevane traumaarst õppis surmasuus ohvreid päästma Tagakülg Reformisõlm Eesti traumad terava luubi all Eesti lühiuudised Male Väiksem maksutõus pole huvigruppidele leevendus Riigi Kinnisvara annab hundipassi sadakonnale töötajale Ericsson koondab Eestis 0905esikas Välja ilmus Eesti esimene koomiks Dilbert Merehädast päästeti viis inimest ja neli koera Horoskoop Politsei õpetab noore retriiveri rahakoeraks Majandus Kommentaar Ericsson koondab Eestis Väiksem maksutõus pole huvigruppidele leevendus Andres Osula sai ettevõtluspisiku perekonnast Välismaa Suurbritannia valimiste kokkuvõte Ukraina võitleb riigi eest kõigil rinnetel Kokkuvõte Suurbritannia parlamendivalimistest Osav laveerija Arvamus Mida teha (poliitilise) Soome sillaga? Artemi Troitski: 69 ja 1 Peeter Langovitsi tagasivaade: Igavese tuleta pronkssõdur Postimees 1927. aastal: enneolematu võidusõit Austraalias Reformisõlm Päeva karikatuur Osav laveerija Mees, kes oskab Meie terav okas Juhtkiri: Londonist selge valimistulemus Ene Pajula: Mammi hädas plasti ja pisikutega Kultuur Nädala plaat. Point on «Point» Mida teha (poliitilise) Soome sillaga? Kevad Varssavis Kivastiku ja poolakatega Ühe mehe teekond Pariisist Iirimaale Luulehetk – hetk luules Aja auk. Ära vaata tagasi, vaid otse ja vaikides Ivan Tšonkini kannatused Seal Kus Vaja Sport Kehra viigistas finaalseeria Spordi lühiuudised Mees, kes oskab Kerde: kui kaotad, oled teinud midagi valesti Eesti rekordimasin kogub tippkooli jaoks raha Koondis sõidab Hollandisse 14 mängijaga Tallinn Politsei õpetab noore retriiveri rahakoeraks Tarbija Kommentaar Andres Osula sai ettevõtluspisiku perekonnast AK Artemi Troitski: 69 ja 1 Timothy Snyder: Euroopa liidrid ei taha end Vene relvade taustal näidata Nädala plaat. Point on «Point» Mida teha (poliitilise) Soome sillaga? Aja auk. Ära vaata tagasi, vaid otse ja vaikides Kevad Varssavis Kivastiku ja poolakatega Eesti otsib uut märki Ivan Tšonkini kannatused Seal Kus Vaja Mugavustsoonist väljas Viimane veerg Psühhiaater annab nõu Arter Eesti parimad toiduained 2015 Horoskoop Ise tehtud, kaunikene Kuni inimesed joovad, kestab ka «Krimi» Armsate emade päev Taevalik kook noortest rabarberivartest Gild uues kuues Margit Härma: õnnelik lahutus Sahara nomaadid kahe maailma vahel Lia Virkuse tordid emadepäevaks Ursula Ratasepp: näitlemine on justkui empaatiaharjutus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nädala plaat. Point on «Point»

2 min lugemist
Oleg Pissarenko Band «Point» Pissarenko Productions FOTO: Pm

Oleg Pissarenko Band

«Point»

Pissarenko Productions

Hinne 5

 

 

Tellijale

Karismaatilise Oleg Pissarenko mõtestatud ja kristallselges muusikas ei aja üks hetk teist taga. Hetked on vabad, kuid järgivad siiski mingit kindlat süsteemi. See on lakooniline seisundimuusika, mis kannab endas pigem post-rock’i intellektuaalset mängulisust kui minimalistliku jazz’i hõllandust, isegi täiesti selgeid neoklassika ja post-ambient’i elemente võib hoomata. Ja eksperimentalismi, mis pole eksperiment eksperimendi pärast.

Enamasti tõmbuvad tundlad turri, kui kohtad konkreetse piiritlusega filosoofilist kontseptuaalmuusikat. Positiivse auraga «Point» on kontseptuaalne album, mida ei tasu kindlasti kuulata paari pala haaval. Lisaks moodustab ta koos Oleg Pissarenko kahe eelmise albumiga «Prii Lapse Ilm» (2009) ja «Kes Sa Oled» (2012) sisekaemusliku filosoofilise triloogia. Nüüd peaksid suuri žeste ja õõnsaid kõlasid tunnetavad tundlad juba konkreetselt krussis olema, aga alati on olemas erandeid, mis ei kinnita reeglit. Pissarenko maailmapeegeldus ei ole pealetükkiv, kontseptsioon ei ole kohustuslik ja tema vaimsust ei tasu segi ajada piirava usuga, millega kaasnevad reeglina omad kitsendavad dogmad.

08.05.2015 11.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto