Sisukord
Tänane leht
Postimees
08.05.2015
Eesti Mälumäng Kohver astub Pihkvas kohtu ette kõige varem juunis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Erakooli tegevuskulu hüvitamine vabatahtlikuks Tagakülg Eesti lühiuudised Ravi vajavate laste toetuseks joosti võidu Reformierakond puremas sisemisi juhikohti Millises koloonias hakkab Kohver karistust kandma? Riigil on sellest kevadest õigus teisaldatud autosid hävitada ja müüa Majandus Bussifirmad näevad maanteeametis korruptsiooniohtu Liviko tahab viinamüüki Valka kolida Välismaa Politoloog Allan Sikk: Cameronil on raske näidata, et ta on üks rahva seast Briti valija pelgab häärberimaksu ja kasinust Prantsuse sõdurite Kesk-Aafrika pedofiiliakahtlus leidis lõpuks tõsist tähelepanu Suursaadik Lauri Bambus: britte huvitab, et leib oleks laual ja töökoht kindel Välismaa lühiuudised Sipilä soovib «kolme ässa valitsust» Arvamus Kõva sõna Neeme Korv: volinik Kallase hool ja armastus Hannes Rumm: Head geenid ja halvad suhted Olev Remsu: see püha sõda. Ja aina püham President Toomas Hendrik Ilves: täna ei ole siin võitjaid ega kaotajaid Juhtkiri: las need koolid jääda Henrik Roonemaa: kuus põhjust Uberile uks avada Postimees 1920. aastal: mida Venemaal Eestist räägitakse Päeva karikatuur Kultuur Köler Prize: mõistus versus tunded Veneetsia biennaal sobrab tulevikus Ka taksos saab teha suurt filmi Eesti näitab Veneetsias omamoodi kolhoosiesimeest Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: kangelastest, kriitikast, rahast ja võitlejahingest Endisele kangelasele näidati koht kätte Vaimsed võimed on dopingust palju tõhusamad Tarbija Nepalis hävis veel üks maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Köler Prize: mõistus versus tunded

3 min lugemist
Ivar Veermäe «Crystal Computing», installatsioon, fragment, 2013/2015. FOTO: Repro

Minult küsiti hiljuti, miks on Köler Prize’i näitus ja selle kajastamine põhimõtteliselt selline meedia-kallike. Mis ma oskasin kosta? Et on justkui natuke küll. Ju siis on Köleri eestvedaja Anders Härm piisavalt hea turundaja ja suutnud meediaväljaannetele jätta mulje, et kui nad Köler Prize’i ei kajasta, siis milleks nad üldse ennast kultuuriajakirjanduseks nimetavad.

Tellijale

Kergele kollektiivsele psühhoosile lisaks natuke glämmipauku, edetabelielevust ja nii ta ongi. 7000-eurone peapreemia on Eesti mõistes arvestatav summa. Kunstimaailm on ju üldiselt kange üksus, seal pole liiga palju glämmi vaja. Olen üldse mõelnud, et kunstimaailmal on coolist ja tähetolmusärast natuke oma ja pisut kängunud arusaam. Iseenesest on see huvitav, sest kunstimaailmas liiguvad miljonid ja sõidavad Abramovitšid oma jahtidega, ent ometi.

Aga kindlasti pole see ainus põhjus. Seniajani on suudetud välja tulla ka sisukate näitustega, mis avalduvad erinevates meediumites ja formaatides ning see kõik on saadud ühe pinna ehk maja kontekstis omavahel suhtlema ja mängima. Tänavune valik kunstnikke täidab neile pandud ülesanded taaskord ära ja Köler Prize jätkab esinduslikult ning viisakalt. Ehk isegi liiga viisakalt?

07.05.2015 09.05.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto