P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina võitleb riigi eest kõigil rinnetel

Kadri Veermäe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ÜRO peasekretär Ban Ki-moon (vasakul) avaldas eile koos Ukraina presidendi Petro Porošenkoga esinedes
ukrainlastele toetust.
ÜRO peasekretär Ban Ki-moon (vasakul) avaldas eile koos Ukraina presidendi Petro Porošenkoga esinedes ukrainlastele toetust. Foto: Reuters/ScanPix

Nagu sellest oleks veel vähe, et Ukraina kriisi tõttu on täna Moskvas peetava võiduparaadi jälgijate read varasematest aastatest tunduvalt hõredamad, otsustas Kiiev esmakordselt Teises maailmasõjas võidelnuid ja langenuid meenutada juba eile. 

Üsna selge on ka see, et Vene võidupüha paraadil Ukraina ametlikku esindust ei näe. «Kui kedagi sinna saata, oleks parim kandidaat Dmitro Jaroš,» ütleb Ukraina välisministeeriumi erivolitustega suursaadik Dmõtro Kuleba naljaga pooleks – ultranatsionalistist parlamendisaadik Jaroš on Moskva silmis Kiievi fašistide ja bandeeralaste võrdkuju. «Ei, tegelikult me ei lähe sinna,» lisab Kuleba. Ka ülemraada väliskomisjoni esinaine Hanna Hopko kinnitab, et koalitsioonipoliitikutest ei sõida Moskvasse kindlasti mitte keegi, kuid mida teevad venemeelsed opositsioonisaadikud, ta ei tea. 

«Tegu on tõesti väga olulise päevaga, seda ka Ukraina jaoks, tegu on ikkagi 70 aasta möödumisega võidust natsismi üle. Aga Venemaa on selle pööranud tsirkuseks, riigi juhtkonnal peaks häbi olema,» sõnab Kuleba. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles