K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti otsib uut märki

Uuno Prostamool
, Euroopa Haige Mees
Eesti otsib uut märki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uuno Prostamool,
Euroopa haige mees
Uuno Prostamool, Euroopa haige mees Foto: Postimees.ee

Seoses presidendipaari abielulahutusega seisab Eesti pakilise vajaduse ees leida uus tunnusmärk, kuna Eestile palju au ja kuulsust toonud märk «Welcome to Estonia» jäi pärast lahutust Evelinile. Uue märgi leidmiseks kutsuti kokku vabariigi helgeimad pead. Telliskivi loomelinnaku laval arutlesid Eesti tunnusmärgi üle Eesti kuvandi töörühma juht Paul Kristjan Lilje, ETV Plussi peatoimetaja Darja Saar, Premia juhatuse esimees Katre Kõvask, Eesti tulevikuloo eestvedaja Ruti Einpalu, Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov ja Arengufondi juht Pirko Konsa.

Arutelu käigus jõuti otsusele, et Eesti märki peaks olema võimalik riietel kanda, et juba kaugelt oleks näha, et tuleb eestlane.  Arengufondi juht Pirko Konsa pakkus, et Eesti märk peaks olema saadaval käesideme vormis, et seda oleks mugav pesta. Eesti tulevikuloo eestvedaja Ruti Einpalu arvas, et märk peaks olema midagi püsivat, näiteks igale eestlasele sündides otsaette tätoveeritud.

ETV Plussi peatoimetaja Darja Saar pakkus, et Eesti märgiks võiks olla midagi eestlastele ühisomast, näiteks rukkilillede ja kilupeadega kaetud leivapäts, mille sisse on küpsetatud suitsupääsuke.  Premia juhatuse esimees Katre Kõvask pani ette, et leivapätsist ilusamini kannaks põhjamaise Eesti sõnumit kodumaa mullaga segatud kilujäätis. Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov pakkus, et Eesti märgiks võiks olla suitsupääsuke või vähemalt purilennuk. Eesti tulevikuloo eestvedaja Ruti Einpalu keskendus Eestile palju kuulsust toonud «tiigrihüppele», ning soovitas mõelda raamidest väljaspool ehk rohkem «out of the box».

Märksõnad
Tagasi üles