R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välja ilmus Eesti esimene koomiks

Hendrik Alla
, toimetaja
Välja ilmus Eesti esimene koomiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildiseeria kirjeldab, kuidas Maman otsib Jaapanis seiklevat poega: lahkub laevalt, talub väntsutusi kandetoolis ja kohtab saunas vana tuttavat.
Pildiseeria kirjeldab, kuidas Maman otsib Jaapanis seiklevat poega: lahkub laevalt, talub väntsutusi kandetoolis ja kohtab saunas vana tuttavat. Foto: Reprod: Rahvusarhiiv

Rahvusarhiivis on 18 meeleolukat joonistust, mis pärinevad kaupmeeste perekonna Krehmeri (Crameri) arhiivist.

1885. aastal joonistatud seeria pakub humoorikat pilti traditsioonilisest Jaapani kultuurist. Millisena näis tõusva päikese maa baltisakslaste silmadele, see selgub Maman’ põnevatel eksirännakutel.

«Maman’ tegelaskuju on arvatavasti pereema Julia Catherine von Krehmer (Bergien), kes elas aastail 1802–1890 ja suri 88-aastaselt Haapsalus ning kelle mees oli Heinrich von Krehmer,» ütles rahvusarhiivi arhivaar Liina Rebassoo. Rebassoo tõlkis Maman’ seikluste prantsuskeelsed pildikirjeldused eesti keelde.  

Tagasi üles