Sisukord
Arvamus
Postimees
11.05.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Viimane veerg Horoskoop Motohooaeg avati Pärnus paraadiga Eesti lühiuudised 1105esikas FSBd võitnud Vene advokaat: Kohvri juhtum pole lihtne Ksülitooli ja sorbitooli mõju ei tasu üle hinnata Eva Teppo: kõige alus on armastus Aasta eurooplaseks valiti tänavu Siim Kallas Inkassofirmad tülitavad inspektsiooni hinnangul võlgnike lähedasi ebaseaduslikult Fond tahab tagada abi kõigile vähiravi vajajatele Male Kaitsevägi korraldab ajaloo suurimad lahinglaskmised Mälumäng Minister: riik toetaks tööandjaid hambaravisse panustamisel Majandus Majanduse lühiuudised Piiramatu internet tekitab inimestes segadust Majandusteadlane: Venemaa on fundamentaalselt nõrk riik Välismaa Paraad näitas Putini isoleeritust Gülen hoiab Türgi mulda, aga tagasi koju ei tule Islamiorganisatsioon end salapäraseks ei pea Suurteks pragudeks saanud poliitilised mõrad algasid ammu Välismaa lühiuudised Põgenikekvoodi plaani saadab kriitika Arvamus Ahto Lobjakas: vana hea Albion Gert Jostov: kes tahab olla vaene ja ebaseksikas? Eesti! Lugejate kirjad Juhtkiri: võidupäeva sumenemise poole Evelyn Kaldoja: kes kardab gülenisti? Postimees 1933. aastal: lõpp laste paigutamisele muulaste koolidesse Ramon Loik: migratsioonikriisis pannakse proovile Euroopa turvalisus Kultuur Andrei Makarevitš: mind sõjatehnika ei huvita, olen kunstnik Muuseumiööl on avatud 155 muuseumi Sport Koondis alustas kontrollmänge võiduga Hollandi üle Rosberg võitis Barcelonas ja vähendas Hamiltoniga vahet Spordi lühiuudised Levadial südamerahu ja meeldivad pinged Sõudjate paadid ei liigu, muutused taas ukse ees Põnevaid mänge jagub, aga soosikute ring jääb samaks Purjetamine valmistab lapsi ja noori (töö)eluks ette Tartu Nõo elanik Maimu Piir saab täna 101-aastaseks Suur sall katab viie lapse ema õlgu Eestlaste rajarekord paranes Roosi remont teeb naabertänavaile liiga Kas silla alla maalitud Putini käskis värviga katta kaitsepolitsei? Terane uurija hoiab end vormis mälumänguga Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Majandusteadlane: Venemaa on fundamentaalselt nõrk riik

3 min lugemist
Pekka Sutela. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Tunnustatud Soome majandusteadlane, Venemaa ja endise Nõukogude Liidu majandusekspert Pekka Sutela, kes on paarkümmend aastat töötanud muuhulgas ka Soome Pangas, murrab mitmeid idanaabri kohta käivaid müüte, nagu oleks Venemaa tugev riik ning selle tugevuse annavad hiiglaslikud loodusvarad.

Tellijale

«Kui Venemaal poleks naftat ega gaasi, oleks see üsna õnnetu paik,» ütles Venemaa majanduse spetsialist Postimehele. «Kui me räägime riigi suurusest või tugevusest, siis me mõõdame neid omadusi teatud kriteeriumitest lähtudes,» selgitas Sutela, kelle arvates on oluliseks kriteeriumiks riigi võime püstitatud eesmärke ellu viia.

«Riigil peavad olema eesmärgid ja riigi tugevus seisneb selles, kuidas ta oma eesmärke ellu viib.» Venemaal selgeid eesmärke ei ole. Vastupidiselt sellele, mida me tavaliselt Venemaa kohta mõtleme, et Venemaal on diktatuur, siis tegelikult see Sutela arvates nii ei ole.

09.05.2015 12.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto