Sisukord
Uudised
Tänane leht
11.05.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Viimane veerg Horoskoop Motohooaeg avati Pärnus paraadiga Eesti lühiuudised 1105esikas FSBd võitnud Vene advokaat: Kohvri juhtum pole lihtne Ksülitooli ja sorbitooli mõju ei tasu üle hinnata Eva Teppo: kõige alus on armastus Aasta eurooplaseks valiti tänavu Siim Kallas Inkassofirmad tülitavad inspektsiooni hinnangul võlgnike lähedasi ebaseaduslikult Fond tahab tagada abi kõigile vähiravi vajajatele Male Kaitsevägi korraldab ajaloo suurimad lahinglaskmised Mälumäng Minister: riik toetaks tööandjaid hambaravisse panustamisel Majandus Majanduse lühiuudised Piiramatu internet tekitab inimestes segadust Majandusteadlane: Venemaa on fundamentaalselt nõrk riik Välismaa Paraad näitas Putini isoleeritust Gülen hoiab Türgi mulda, aga tagasi koju ei tule Islamiorganisatsioon end salapäraseks ei pea Suurteks pragudeks saanud poliitilised mõrad algasid ammu Välismaa lühiuudised Põgenikekvoodi plaani saadab kriitika Arvamus Ahto Lobjakas: vana hea Albion Gert Jostov: kes tahab olla vaene ja ebaseksikas? Eesti! Lugejate kirjad Juhtkiri: võidupäeva sumenemise poole Evelyn Kaldoja: kes kardab gülenisti? Postimees 1933. aastal: lõpp laste paigutamisele muulaste koolidesse Ramon Loik: migratsioonikriisis pannakse proovile Euroopa turvalisus Kultuur Andrei Makarevitš: mind sõjatehnika ei huvita, olen kunstnik Muuseumiööl on avatud 155 muuseumi Sport Koondis alustas kontrollmänge võiduga Hollandi üle Rosberg võitis Barcelonas ja vähendas Hamiltoniga vahet Spordi lühiuudised Levadial südamerahu ja meeldivad pinged Sõudjate paadid ei liigu, muutused taas ukse ees Põnevaid mänge jagub, aga soosikute ring jääb samaks Purjetamine valmistab lapsi ja noori (töö)eluks ette Tartu Nõo elanik Maimu Piir saab täna 101-aastaseks Suur sall katab viie lapse ema õlgu Eestlaste rajarekord paranes Roosi remont teeb naabertänavaile liiga Kas silla alla maalitud Putini käskis värviga katta kaitsepolitsei? Terane uurija hoiab end vormis mälumänguga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõo elanik Maimu Piir saab täna 101-aastaseks

1 min lugemist
Maimu Piir pildil, mis on tehtud täpselt aasta tagasi. FOTO: Erakogu

Täna, emadepäeval, tähistab Maimu Piir oma 101. sünnipäeva. Kõik olulised pereliikmed on loodetavasti kohal, poeg Endel ja pojapojad Hillar ja Ivar ning Ivari lapsed Verner ja Dagmar.

46-aastane pojapoeg Hillar Piir ütles, et ta on oma vanaema vaadates mõnikord küsinud, et tänu millele ta nii kaua on vastu pidanud. Ning arvanud, et küllap on selle kõige taga vana aja eriline vintskus ja huumorimeel, mis ei ole seniajani temast kadunud.

Ka meenutas ta, et kui nad venna Ivariga väikesed olid, siis oli just vanaema see, kes neid metsa ja loodusesse viis ning nendega kalal käis. Vanaema teab loodusest palju, sest pidas koos vanaisaga Valgamaal Aakre metsakonnas metsavahiametit. Hiljem töötas vanaema hulk aastaid Tartu sünnitusmajas, oli seal riidehoidja ja sanitar.

Hillar Piir ütleb, et kõrgest vanusest hoolimata saab vanaema ikka hästi hakkama. Kuigi ta jalad on haiged ja liikumine viletsavõitu ning seepärast vajab ta tähelepanu ja seltsi varasemast enam, on ta senimaani väga südikas ja vaheda mõistusega inimene.

Maimu Piir on sündinud Valgamaal Kuigatsi vallas. Ta isa oli mölder ning  nende peres oli kokku 10 last. Kaks surid noorelt, ülejäänud on elanud kõrge vanuseni.

Nõo alevikku tuli Maimu koos oma mehega 55 aastat tagasi ja koos rajasid nad sinna ilusa kodu, kus Maimu praegugi elab. Oma aias on Maimu kasvatanud tomateid ja lilli ning püüab seda praegugi jõudumööda teha.

Seotud lood
09.05.2015 12.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto