Sisukord
Välismaa
Tänane leht
11.05.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Viimane veerg Horoskoop Motohooaeg avati Pärnus paraadiga Eesti lühiuudised 1105esikas FSBd võitnud Vene advokaat: Kohvri juhtum pole lihtne Ksülitooli ja sorbitooli mõju ei tasu üle hinnata Eva Teppo: kõige alus on armastus Aasta eurooplaseks valiti tänavu Siim Kallas Inkassofirmad tülitavad inspektsiooni hinnangul võlgnike lähedasi ebaseaduslikult Fond tahab tagada abi kõigile vähiravi vajajatele Male Kaitsevägi korraldab ajaloo suurimad lahinglaskmised Mälumäng Minister: riik toetaks tööandjaid hambaravisse panustamisel Majandus Majanduse lühiuudised Piiramatu internet tekitab inimestes segadust Majandusteadlane: Venemaa on fundamentaalselt nõrk riik Välismaa Paraad näitas Putini isoleeritust Gülen hoiab Türgi mulda, aga tagasi koju ei tule Islamiorganisatsioon end salapäraseks ei pea Suurteks pragudeks saanud poliitilised mõrad algasid ammu Välismaa lühiuudised Põgenikekvoodi plaani saadab kriitika Arvamus Ahto Lobjakas: vana hea Albion Gert Jostov: kes tahab olla vaene ja ebaseksikas? Eesti! Lugejate kirjad Juhtkiri: võidupäeva sumenemise poole Evelyn Kaldoja: kes kardab gülenisti? Postimees 1933. aastal: lõpp laste paigutamisele muulaste koolidesse Ramon Loik: migratsioonikriisis pannakse proovile Euroopa turvalisus Kultuur Andrei Makarevitš: mind sõjatehnika ei huvita, olen kunstnik Muuseumiööl on avatud 155 muuseumi Sport Koondis alustas kontrollmänge võiduga Hollandi üle Rosberg võitis Barcelonas ja vähendas Hamiltoniga vahet Spordi lühiuudised Levadial südamerahu ja meeldivad pinged Sõudjate paadid ei liigu, muutused taas ukse ees Põnevaid mänge jagub, aga soosikute ring jääb samaks Purjetamine valmistab lapsi ja noori (töö)eluks ette Tartu Nõo elanik Maimu Piir saab täna 101-aastaseks Suur sall katab viie lapse ema õlgu Eestlaste rajarekord paranes Roosi remont teeb naabertänavaile liiga Kas silla alla maalitud Putini käskis värviga katta kaitsepolitsei? Terane uurija hoiab end vormis mälumänguga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gülen hoiab Türgi mulda, aga tagasi koju ei tule

1 min lugemist
Hizmeti liikumise liider Fetullah Gülen. FOTO: SCANPIX

Hizmeti liikumise 74-aastane liider Fetullah Gülen elab juba 1999. aastast Ameerika Ühendriikides Pennsylvania osariigis Saylorsburgis. Praegu on Türgis üks kuumi teemasid see, kas praegune peaminister Ahmet Davutoğlu käis 2013. aastal seal tal külas toonase presidendi Abdullah Güli ning toonase peaministri ja praeguse presidendi Recep Tayyip Erdoğani loal või mitte.

Tellijale Tellijale

Gülen sündis usklike peres ajal, kui usk polnud Türgis väga soositud, ja vähemalt avalikest allikatest jääb mulje, et kuigi ta rajas oma hilisemas elus haridust propageeriva liikumise, ei õnnestunud tal endal lapsena väga põhjalikku haridust saada. Usuõpetust sai imaami pojast Gülen emalt ja pidas juba 14-aastaselt oma esimese jutluse.

Hizmetit Eestis esindava organisatsiooni EesTürk juht Fatih Güllü ütleb, et Ameerikas elamine on Gülenile väga raske. Ta kirjeldab, kuidas Hizmeti juht hoiab oma kabinetis peotäit mulda väga mitmest Türgi piirkonnast – Gaziantepist Ankarani.

09.05.2015 12.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto