Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aasta eurooplaseks valiti tänavu Siim Kallas

Euroopa Liidu sünnipäeva tähistamine Vabaduse väljakul. FOTO: Martin Ilustrumm

Eesti Euroopa Liikumine valis tänavu aasta eurooplaseks endise Euroopa Komisjoni asepresidendi ja endise Eesti peaministri Siim Kallase. Tiitel kuulutati pidulikult välja laupäeval Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa päeva tähistamise raames.

Tellijale Tellijale

Kallase nimetamine aasta eurooplaseks 2015 oli üksmeelne. «Leiame, et just praegu on õige aeg tunnustada Siim Kallast, kes on nende aastate jooksul teinud ära suure töö ning Eestit hästi esindanud kõigepealt Euroopa Komisjoni administratiivasjade, auditi ja korruptsioonivastase volinikuna ja hiljem transpordi valdkonna asepresidendina,» kommenteeris žürii valikut Eesti Euroopa Liikumise juht Triin Veermäe.

Kallas töötas aastatel 2004–2009 Euroopa Komisjoni asepresidendina halduse, auditi ja pettusevastase võitluse alal ning aastatel 2009–2014 asepresidendina transpordi valdkonnas. Käesoleval aastal määrati Kallas täitma Euroopa Komisjoni euro ja sotsiaalse dialoogi eest vastutava asepresidendi Valdis Dombrovskise erinõuniku kohuseid. Tema ülesandeks on nõustada asepresidenti strateegilistes ja poliitilistes küsimustes seoses Euroopa majanduspiirkonna tulevikuga ning idapartnerlusest tulenevate majandussuhetega.

09.05.2015 12.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto