Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaitsevägi korraldab ajaloo suurimad lahinglaskmised

FOTO: Ruto Volmre

Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad saavad teha homme kaitseväe keskpolügoonil läbi võimsa lõpueksami – pidada maha pooleteisetunnise õppelahingu tankitõrjeraketikomplekside, kuue raskemiinipilduja, kaheksa haubitsa ja liitlaste ründelennukite A-10 ja Su-22 toetusel.

Tellijale Tellijale

Lahinglaskmistel osaleb üle 300 kaitseväelase, kes tulistavad välja tuhandeid kuule, sadu mürske ja miine ning mõned raketid, et näidata, milleks Eesti kaitseväe ajateenijatest ja reservväelastest moodustatud üksused reaalse sõja korral võimelised on.

Lahinglaskmiste ühe peamise korraldaja, Kuperjanovi pataljoni ajateenijatest moodustatud 2. jalaväebrigaadi ühe pataljoni ülema kolonelleitnant Vitali Loki sõnul on eesseisvad näidislahinglaskmised Eesti taasiseseisvumise järel ajaloo suurimad. «Võib-olla on 1920.–1930. aastatel olnud veelgi suuremaid lahinglaskmisi, kuid iseseisvuse taastamise järel pole sellises mastaabis laskmisi tehtud,» rääkis kolonelleitnant Lokk.

09.05.2015 12.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto