Sisukord
Arvamus
Postimees
12.05.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg 1205esikas Majanduse lühiuudised Kaja Kallase blogi: Reformierakonna reform Rõivas: tagatoad tänapäeva ei mahu Kliinikumi ülemõde mõisteti süüdi pistise võtmises 36 riigi eksperdid tulevad Eestisse arutlema e-valitsemise üle Kristjan Raua preemia läks jagamisele Inimelu kaotuse hind – 1,25 miljonit eurot Haigekassa hinnasurve tõttu võivad lapsed oma hambaarstist ilma jääda Majandus Majanduse lühiuudised Aivar Rehe: kuue kuu Euribor miinusesse ilmselt ei lähe Välismaa Makedoonia podiseb ohtlikult Välismaa lühiuudised Arvamusliidrid nõuavad päästemissiooni taastamist Ka ümberjagamise korral ootaks Eestit vaid mõnikümmend pagulast Arvamus Jürgen Ligi: erakoolidest ja õpilaste võrdsest kohtlemisest Kõva sõna Kristina Vaksmaa: tarbija diskrimineerimise argipäev Juhtkiri: panganduses on erakorralised ajad Marian Männi: mäng Euroopa lombis Postimees 1910. aastal: uppumisoht Emajõel Vastukaja: tahan tööandjale võimalust panustada töötaja hambaravisse Jaanika Kingumets: kuidas Eesti ajakirjandus loob Soome eestlast Kultuur Tallinnas algab muusikamaailma tippsündmus Kellel on õigus tappa ilu nimel? Elagu filmikunst! Jälle Cannes´is! Sport Spordi lühiuudised Kes sel aastal? Tarval oli avamängus rohkem otsustajaid Kehra astus kindla sammu tiitli poole Pärn teeb nädalaga tasa kolme kuu töö Kui peatreeneri sõnal pole kaalu Tallinn Kahesuunaliseks muutunud Kentmanni tänav tekitas liiklejates segadust Tartu Kapo: avalikkusele ei ole tänavakunsti asjus midagi jagada Üks teos läheb oksjonile nagu põrsas kotis Pärijad müüsid Tõnissoni majad maha Pilk Anne kanalile enne rannahooaega Indrek Mustimets: kas me oleme sellisteks kiirusteks valmis? Osaajaga lasteaiakoht muutub soodsamaks Tartlased teevad Kihnus isemoodi maratoni Kunstnikud loovad ERMile joonisfilme Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jürgen Ligi: erakoolidest ja õpilaste võrdsest kohtlemisest

4 min lugemist
Jürgen Ligi FOTO: TV3

Süüdistused, et ma võtan erakoolidelt raha ära ja need panevad nüüd uksed kinni, ei vasta tõele, kirjutab haridusminister Jürgen Ligi (Reformierakond).

Tellijale

Tasulise hariduse laienemine on Eestis olnud kiire. Õpilaste arvus väljendus kasv kahe viimase aastaga 4300-lt 5100ni, neile makstavas haridustoetuses 6,8 miljonist eurost 10,8 miljonini, ning toetuse kasv jätkub. Parim osa eraalgatusest on innovatsioon õppemeetodites ja individuaalsem lähenemine õpilasele, valikute mitmekesistumine ja algatus ise. Ent mõni asi on vastuolulisem.

Ka riiklik haridus saab tegelikult teenida üsna sarnaseid väärtusi, erikohelda erivajadusi ja talente ja püüdlebki selle poole. Seega ei ole piir omandit pidi, ent ainult seda pidi käib praegu vaidlus. Omand tähendab ju tegelikult mitte õpimeetodeid, neid kannab siiski õpetaja ja õpikeskkond, eraldi kooli ei oleks selleks otseselt isegi vaja. Eraomanik on majanduslik mõiste ning kannab endas alati ka majanduslikku riski – lapsevanemale sedapidi, kas erakool saab hakkama, vastasel korral on tal erinevalt munitsipaalkoolist õigus uks päevapealt sulgeda.

11.05.2015 13.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto