Sisukord
Tänane leht
Postimees
12.05.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg 1205esikas Majanduse lühiuudised Kaja Kallase blogi: Reformierakonna reform Rõivas: tagatoad tänapäeva ei mahu Kliinikumi ülemõde mõisteti süüdi pistise võtmises 36 riigi eksperdid tulevad Eestisse arutlema e-valitsemise üle Kristjan Raua preemia läks jagamisele Inimelu kaotuse hind – 1,25 miljonit eurot Haigekassa hinnasurve tõttu võivad lapsed oma hambaarstist ilma jääda Majandus Majanduse lühiuudised Aivar Rehe: kuue kuu Euribor miinusesse ilmselt ei lähe Välismaa Makedoonia podiseb ohtlikult Välismaa lühiuudised Arvamusliidrid nõuavad päästemissiooni taastamist Ka ümberjagamise korral ootaks Eestit vaid mõnikümmend pagulast Arvamus Jürgen Ligi: erakoolidest ja õpilaste võrdsest kohtlemisest Kõva sõna Kristina Vaksmaa: tarbija diskrimineerimise argipäev Juhtkiri: panganduses on erakorralised ajad Marian Männi: mäng Euroopa lombis Postimees 1910. aastal: uppumisoht Emajõel Vastukaja: tahan tööandjale võimalust panustada töötaja hambaravisse Jaanika Kingumets: kuidas Eesti ajakirjandus loob Soome eestlast Kultuur Tallinnas algab muusikamaailma tippsündmus Kellel on õigus tappa ilu nimel? Elagu filmikunst! Jälle Cannes´is! Sport Spordi lühiuudised Kes sel aastal? Tarval oli avamängus rohkem otsustajaid Kehra astus kindla sammu tiitli poole Pärn teeb nädalaga tasa kolme kuu töö Kui peatreeneri sõnal pole kaalu Tallinn Kahesuunaliseks muutunud Kentmanni tänav tekitas liiklejates segadust Tartu Kapo: avalikkusele ei ole tänavakunsti asjus midagi jagada Üks teos läheb oksjonile nagu põrsas kotis Pärijad müüsid Tõnissoni majad maha Pilk Anne kanalile enne rannahooaega Indrek Mustimets: kas me oleme sellisteks kiirusteks valmis? Osaajaga lasteaiakoht muutub soodsamaks Tartlased teevad Kihnus isemoodi maratoni Kunstnikud loovad ERMile joonisfilme Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kellel on õigus tappa ilu nimel?

6 min lugemist
Maskis Cardillac (Rauno Elp). FOTO: Liis Treimann

Krimiooperiks nimetatud «Cardillac» on saksa neoklassitsismi silmapaistva esindaja Paul Hindemithi kunstniku ja ühiskonna suhet käsitleva ooperitriloogia esimene osa. Teose «teekond» Eestisse algas aastaid tagasi, kui dirigent Vello Pähn ja lavastaja Vilppu Kiljunen koos Berliinis jalutasid ja otsustasid: me teeme selle ära. Tegidki, ja neljapäeval tuleb see Estonia teatris välja.

Tellijale

Vilppu, teie CV-d lugedes olin suisa jahmunud – niisuguse põneva taustaga ooperilavastajat ei ole ma kunagi intervjueerima juhtunud: olete õppinud viiulit, balletti, pantomiimi, teoreetilist filosoofiat ja teatriteadust ning teil on magistrikraad lavastaja erialal.

(Naerab.) Mu esimene unistus oli saada viiulimängijaks ja dirigendiks. Läksingi seda teed, kuid kui olin kahekümnendais, tabas mind sügav sisemine kriis ja ma ei teadnud enam, mida ma tahan, ega uskunud ka enam oma andesse. See viis selleni, et tühistasin oma esinemised...

11.05.2015 13.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto