Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ka ümberjagamise korral ootaks Eestit vaid mõnikümmend pagulast

Illustratsioon: GRAPHIC NEWS

Meie prioriteet on päästa elusid ja ära hoida inimeste uppumine, ütles ELi kõrge välisesindaja Federica Mogherini eile ÜRO Julgeolekunõukogu ees, kus ta palus luba alustada sõjalise missiooniga Vahemerel tegutsevate inimsmugeldajate vastu.

Tellijale Tellijale

Plaani kohaselt tahaks EL hävitada paate, mis kuuluvad smugeldajatele, kes toimetavad Liibüa rannikult migrante krõbedate summade eest ja ohtlikul moel üle Vahemere Euroopasse. AFP andmeil peab EL aktsepteeritavaks tegutseda aluste kallal, millel pole ühegi riigi lippu, kuid tahab ÜRO luba, et siseneda Liibüa territoriaalvetesse.

Vastuseks küsimusele, kas Eesti on kaalunud sel missioonil osalemist, märkis kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja asetäitja Artur Jugaste, et suunise tegeleda võimaliku operatsiooniga sai Mogherini 23. aprilli ülemkogult. «Euroopa välisteenistus on alustanud operatsiooni üldisemate piirjoonte planeerimist,» jätkas ta. «Veel on vara rääkida, milline see operatsioon võiks olla ja kas see üldse tuleb. Eesti jälgib arutelusid hoolega.»

11.05.2015 13.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto