Sisukord
Tervis
Tänane leht
12.05.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg 1205esikas Majanduse lühiuudised Kaja Kallase blogi: Reformierakonna reform Rõivas: tagatoad tänapäeva ei mahu Kliinikumi ülemõde mõisteti süüdi pistise võtmises 36 riigi eksperdid tulevad Eestisse arutlema e-valitsemise üle Kristjan Raua preemia läks jagamisele Inimelu kaotuse hind – 1,25 miljonit eurot Haigekassa hinnasurve tõttu võivad lapsed oma hambaarstist ilma jääda Majandus Majanduse lühiuudised Aivar Rehe: kuue kuu Euribor miinusesse ilmselt ei lähe Välismaa Makedoonia podiseb ohtlikult Välismaa lühiuudised Arvamusliidrid nõuavad päästemissiooni taastamist Ka ümberjagamise korral ootaks Eestit vaid mõnikümmend pagulast Arvamus Jürgen Ligi: erakoolidest ja õpilaste võrdsest kohtlemisest Kõva sõna Kristina Vaksmaa: tarbija diskrimineerimise argipäev Juhtkiri: panganduses on erakorralised ajad Marian Männi: mäng Euroopa lombis Postimees 1910. aastal: uppumisoht Emajõel Vastukaja: tahan tööandjale võimalust panustada töötaja hambaravisse Jaanika Kingumets: kuidas Eesti ajakirjandus loob Soome eestlast Kultuur Tallinnas algab muusikamaailma tippsündmus Kellel on õigus tappa ilu nimel? Elagu filmikunst! Jälle Cannes´is! Sport Spordi lühiuudised Kes sel aastal? Tarval oli avamängus rohkem otsustajaid Kehra astus kindla sammu tiitli poole Pärn teeb nädalaga tasa kolme kuu töö Kui peatreeneri sõnal pole kaalu Tallinn Kahesuunaliseks muutunud Kentmanni tänav tekitas liiklejates segadust Tartu Kapo: avalikkusele ei ole tänavakunsti asjus midagi jagada Üks teos läheb oksjonile nagu põrsas kotis Pärijad müüsid Tõnissoni majad maha Pilk Anne kanalile enne rannahooaega Indrek Mustimets: kas me oleme sellisteks kiirusteks valmis? Osaajaga lasteaiakoht muutub soodsamaks Tartlased teevad Kihnus isemoodi maratoni Kunstnikud loovad ERMile joonisfilme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigekassa hinnasurve tõttu võivad lapsed oma hambaarstist ilma jääda

3 min lugemist
Hambaarstide liidu juht Marek Vink ütles, et laste hambaraviteenuse hinna allasurumine on lühinägelik ja halvendab hambaravi kättesaadavust. FOTO: Tairo Lutter

Hambaarstide liidu juhi ja Al Mare hambakliiniku arsti Marek Vingi sõnul survestab haigekassa paljusid laste hambaraviteenuse pakkujaid hindu alandama. Nii võivad need, kes tingimustega ei nõustu, jääda tööta ja lapsed valikuvabaduseta, millise tohtri juures käia.

Tellijale Tellijale

«Haigekassa tõenäoliselt püüab kulude optimeerimiseks teenust odavamalt sisse osta. Riigi seisukohast on see õiglane, aga ravikvaliteedi seisukohast ja vajalike investeeringute tegemiseks on selline hinna allasurumine lühinägelik,» märkis Vink.

Ta lisas, et ka kehtivas haigekassa hinnakirjas laste hambaravile kehtestatud hinnad ei kata kõiki kulusid ning 10–15 protsendi võrra hindu alandades kannatab kindlasti teenuse kvaliteet.

11.05.2015 13.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto