Sisukord
Eesti laul 2020
Tänane leht
16.05.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Müüdid ja tegelikkus: kas pagulane on harimatu kurjategija? Tagakülg Eesti lühiuudised Kappi seisma jäänud vanad toiduained Korstnapühkijad marssisid läbi Tallinna vanalinna «Kui palju maksab?» — «Üks euro.» Kalamaja päevadel on avatud üle 70 hoovikohviku SLK kummutas praamide Saksamaale viimise Keskerakond tõusis populaarseimaks parteiks Välismaa Välismaa lühiuudised Linn ida ja lääne vahel ISISe rünnakute tõttu on Palmyra iidsed varemed hävimisohus Läti valib uue presidendi 3. juunil Arvamus Argo Ideon: pettumus peaministriparteis Postimees 1913. aastal: haritud noored lähevad väljamaale Mart Nurk: mis saab Eesti Majast? Kõva sõna Juhtkiri: mitte tule ja mõõga, vaid haamri ja kirkaga Päeva karikatuur Daniel Coll: vastutustundlik natsionalism Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Kultuur Basseinipeomuusika Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Meie ühine autobiograafia XX sajandi kirjanduslik ristsõna Kuidas taltsutada koera Algarvulise rahva lugulaul Sport Spordi lühiuudised 43-aastane Jagr vedas Tšehhi poolfinaali Mägi sai Doha Teemantliiga etapil seitsmenda koha Mätas loobus võitlusest gravitatsiooniga Eston Varusk peatas Kehra Tarbija Elukestvasse suhtesse tuleb panustada 34 aastat üheskoos AK Marek Strandberg: vilepuhujate toetuseks Basseinipeomuusika Bluri leppimine neoonsiltide all Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Adrenaliini ja bensiini otse veeni Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Taavi Rõivas – teismeline rahaboss Ajakirjandus segab juhtimist Viimane veerg Siim Kallase ilmumine Eesti rahvale Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Teadus vajab paremaid küsimusi Peeter Langovitsi tagasivaade: Helsingi Läänesadam alustab Arter Süngete sarjade edulugu Horoskoop Punastel laevadel mullitab Arter soovitab Moeuudiseid Mineraalained – keha abilised Küll tahaks eksida! Stig Rästa: loodan saada Eurovisioonilt kogemuse, mis jääb meelde kogu eluks Moemajades on suvi Telekaamerate ees seismine asendus kaevikus roomamisega Õnnelike inimeste restoran Tajunihked Veneetsias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stig Rästa: loodan saada Eurovisioonilt kogemuse, mis jääb meelde kogu eluks

4 min lugemist
Eurotandem: Stig Rästa avastas Lehtsest pärit laulupartneri Elina Borni tänu Youtube’i videole. FOTO: Stina Kase

60. Eurovisioonil Eestit esindava laulu «Goodbye to Yesterday» autor ja üks esitaja Stig Rästa kinnitas vahetult enne ärasõitu Türki ja sealt edasi Viini, et laulu kirjutades soovis ta luua midagi sellist, mida ka kümne aasta pärast meelsasti kuulatakse.

Tellijale Tellijale

Üheksal korral Eesti Eurovisiooni eelvoorus eri kooslustega osalenud Stig Rästa kogemus kordab tuntud ütelusi: harjutamine teeb meistriks ja sihikindlus viibki sihile. Ta nendib, et kui ansambel Traffic, mille liige ta on, lauluga «See päev» 2009. aastal teiseks jäi, oli see piisavalt hea märk, et tulla võistlusele üha uuesti tagasi. «Eks tundus, et kui on võimalik saavutada teine koht, siis on ehk võimalik ka esikoht võita,» ütleb ta.

 

Poplaul peab olema hetkega haaratav

35-aastane laulja, laulukirjutaja, pillimees ja produtsent Rästa on kaasa löönud ansamblites Slobodan River, Outloudz ja Traffic, ning veel enne Viini-sõitu põikaski ta viimasega mõneks päevaks läbi Türgist, et seal Euroopa päeval esineda.

Muusik tunnistab, et elu on pärast võitu «Eesti laulul» kardinaalselt muutunud. «Seoses Eurovisiooniga on olnud iga päev väga palju tegemist, ja kuna võtsime veel ette ülesande valmis saada Elina (Elina Born, Eestit tänavu Eurovisioonil esindava laulu «Goodbye to Yesterday» teine esitaja – toim) debüütalbumi, siis vaba aega peaaegu ei olnudki. Koju jõudsin ainult magama.»

15.05.2015 18.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto