K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küll tahaks eksida!

Priit Pullerits
Küll tahaks eksida!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Pullerits.
Priit Pullerits. Foto: Margus Ansu

Ma ei vaata juba ammu enam Eurovisiooni lauluvõistlust. Ses varaöises ürituses pole kunstiliselt ega esteetiliselt midagi paeluvat. Isegi mu unenäod pakuvad rohkem elamusi.

Liiati pole seal kellelegi kaasa elada. Eesti on saatnud Euroopasse võistlema enamasti sellised laulud, mis upuvad turvalise peavoolu sängi ega taba, kui väljenduda modernselt, moodsa aja biiti. Me olime põnevad ja uudsed, kui läkitasime 14 aastat tagasi koos Tanel Padariga areenile mustanahalise Dave Bentoni. Aga tollest ajast peale on Euroopa suurte sammudega edasi astunud. Õigemini algas see edasiliikumine juba kolm aastat enne Eesti ainsat triumfi, kui võitjaks tuli transseksuaal. Hiljem on talle järgnenud moslemimaa esindajad, lesbi, kleidis mees alias habemega naine, tänavu tekitavad kindlasti furoori vaimupuudega mehed.

Meie siin Eestis räägime Skype’ist ja e-residentsusest ning sisendame endale, et oleme Euroopas ettevõtlikud ja uuendusmeelsed. Aga Eurovisioonile lähetame padumeinstriim-lood – meenutage Getter Jaani, Birgit Õigemeele ja Tanja Mihhailova laule. Ning kuulake Elina Borni ja Stig Rästa «Goodbye to Yesterday», millele oleks kohasem pealkiri «Welcome to Yesterday», «Tere tulemast eilsesse päeva».

Märksõnad
Tagasi üles