Sisukord
Kasulik
Tänane leht
15.05.2015
Eesti Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Sudaanlane alustab Eestis uut elu Tagakülg Tasemetöö tuleb, aga mis aines? Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Tartu Lasteaialapsed pidasid spordipäeva Jaan Õunapuu pole valla õppereisil Neuroloogid iga haiguse põhjust veel ei tea Jooksjad täidavad Tartu tänavad Laupäeva õhtul jätavad muuseumid uksed valla Jalakate istutamine märgib sõprust Filosofeerimisoskus aitab noortel leida sõpru Toomas Liivamägi: Karlova elab senise ajaloo kõige paremaid aegu Vald rajab Mehikoorma randa väikse puhkekoha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet!

3 min lugemist
FOTO: SCANPIX

«Soome, Soome, perkele Soome, ma tahan sinna saada!» laulis telemees Ivar Vigla 1990. aastate alguses, kui paljudele tundus Soome kauge unelmate maana. Nüüd on üle lahe käinud lõviosa eestlastest, aga ilmselt pole paljud neist Helsingi kesklinna kaubanduskeskustest kaugemale jõudnud, kuigi Soomes on üksjagu põnevaid paiku, mis väärivad avastamist. Postimees uuris oma lugejate käest, kuhu nemad soovitavad kindlasti minna.

Tellijale Tellijale

Nartsissiorg

Kui kellelgi on plaanis omal käel kevadel Soome reisida, siis tasuks kindlasti külastada Gullö turismitalu Raaseporis. Koht asub kõigest tunnise autosõidu kaugusel Helsingist ja jääb looduskaunisse piirkonda. Tallu viiv tee on Soomele iseloomulikult kurviline üksik metsatee, nii et kohati võib tekkida kahtlus, kas siin üldse elatakse. Gullö teeb eriliseks sealse peremehe metsa rajatud nartsisside väljak, mida lillede õitsemise ajal saavad kõik huvilised tasuta imetlemas käia. Nartsisse on seal ligemale 30 000 ning 20 sordist, nii et elamus on garanteeritud.

14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto