Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
16.05.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Müüdid ja tegelikkus: kas pagulane on harimatu kurjategija? Tagakülg Eesti lühiuudised Kappi seisma jäänud vanad toiduained Korstnapühkijad marssisid läbi Tallinna vanalinna «Kui palju maksab?» — «Üks euro.» Kalamaja päevadel on avatud üle 70 hoovikohviku SLK kummutas praamide Saksamaale viimise Keskerakond tõusis populaarseimaks parteiks Välismaa Välismaa lühiuudised Linn ida ja lääne vahel ISISe rünnakute tõttu on Palmyra iidsed varemed hävimisohus Läti valib uue presidendi 3. juunil Arvamus Argo Ideon: pettumus peaministriparteis Postimees 1913. aastal: haritud noored lähevad väljamaale Mart Nurk: mis saab Eesti Majast? Kõva sõna Juhtkiri: mitte tule ja mõõga, vaid haamri ja kirkaga Päeva karikatuur Daniel Coll: vastutustundlik natsionalism Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Kultuur Basseinipeomuusika Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Meie ühine autobiograafia XX sajandi kirjanduslik ristsõna Kuidas taltsutada koera Algarvulise rahva lugulaul Sport Spordi lühiuudised 43-aastane Jagr vedas Tšehhi poolfinaali Mägi sai Doha Teemantliiga etapil seitsmenda koha Mätas loobus võitlusest gravitatsiooniga Eston Varusk peatas Kehra Tarbija Elukestvasse suhtesse tuleb panustada 34 aastat üheskoos AK Marek Strandberg: vilepuhujate toetuseks Basseinipeomuusika Bluri leppimine neoonsiltide all Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Adrenaliini ja bensiini otse veeni Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Taavi Rõivas – teismeline rahaboss Ajakirjandus segab juhtimist Viimane veerg Siim Kallase ilmumine Eesti rahvale Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Teadus vajab paremaid küsimusi Peeter Langovitsi tagasivaade: Helsingi Läänesadam alustab Arter Süngete sarjade edulugu Horoskoop Punastel laevadel mullitab Arter soovitab Moeuudiseid Mineraalained – keha abilised Küll tahaks eksida! Stig Rästa: loodan saada Eurovisioonilt kogemuse, mis jääb meelde kogu eluks Moemajades on suvi Telekaamerate ees seismine asendus kaevikus roomamisega Õnnelike inimeste restoran Tajunihked Veneetsias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bluri leppimine neoonsiltide all

2 min lugemist
Blur FOTO: Kuvatõmmis

Blur 

«The Magic Whip»

Parlophone

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Ma andsin oma parima, unustamaks, et tegu on Bluri albumiga. «The Magic Whipi» eellugu on oma ilusas eepilisuses igav – 12 aastat pausi ja tülisid ning too salapärane Hongkongi stuudiosessioon, mis äärepealt ajaloo prügikasti lendas, kuid läbi ime lõpuks vormus albumiks, mis kadunud kitarristi Graham Coxoni taas bändipere rüppe tagasi tõi. Ja mis siis? Kõik eelnev häälestab mind sellesse plaati vaid erapoolikult suhtuma. Tahaks «The Magic Whipi» ühe tavalise albumina võtta. Ja siis hakkab mängima esimene lugu «Lonesome Street», mis on nii äratuntavalt vana hea Blur, et raske on sellesse mitte õnne ja kergendustundega uppuda.

Lääne kunstnikud kipuvad loomekriisi hetkedel oriendi kultuuriga flirtima, mis võib tihti olla ohu märgiks. Et pole nagu eriti hea teos või nii. Aga «The Magic Whip» kõlab tõesti nii, nagu kaanepilt esile manab: kurvalt vilkuvad neoontuled rahvarohkes linnas («There Are Too Many Of Us»). «Lost In Translationi» stseen, kus taksoakendest paistis Tokyo ja mängis My Bloody Valentine’i «Sometimes». Alex Jamesi pulseeriv bass, alati õiges kohas ilmuv hillitsetud sünt ja Damon Albarni mureookeanlik vokaal. Bluril on ballaadid alati hästi välja kukkunud ja nii ka siinsed «Thought I Was A Spaceman», «My Terracotta Heart» ja «Pyongyang», eriti viimase paranoiline mahajäetud lõbustuspargi meeleolu. Selle plaadi parimates lugudes on sees nii palju ruumi, mille sisse kuulaja oma maailmu ehitada saab, et küttelood nagu «I Broadcast» ja «Go Out» kõlavad nende kõrval ehk liigagi blurilikult.

15.05.2015 18.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto