Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.05.2015
Eesti Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Sudaanlane alustab Eestis uut elu Tagakülg Tasemetöö tuleb, aga mis aines? Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Tartu Lasteaialapsed pidasid spordipäeva Jaan Õunapuu pole valla õppereisil Neuroloogid iga haiguse põhjust veel ei tea Jooksjad täidavad Tartu tänavad Laupäeva õhtul jätavad muuseumid uksed valla Jalakate istutamine märgib sõprust Filosofeerimisoskus aitab noortel leida sõpru Toomas Liivamägi: Karlova elab senise ajaloo kõige paremaid aegu Vald rajab Mehikoorma randa väikse puhkekoha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine

1 min lugemist
Bitcoin FOTO: BENOIT TESSIER/REUTERS

Keskkriminaalpolitseile on teatatud kahest hiljutisest juhtumist, kus Eestis tegutsevate ettevõtjate kodulehele ja arvutisüsteemidele on korraldatud küberrünnak ning ettevõttele on saadetud e-kiri, milles nõutakse uute, tõsisemate rünnakutega ähvardades Bitcoine.

Tellijale Tellijale

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhtivuurija Väino Kiuru sõnul on mõlema juhtumi uurimiseks alustatud ka kriminaalmenetlust. Mõlemal puhul korraldati DDOSi rünnak ettevõtte koduleheküljele ning ühtlasi laekus e-postiga hoiatus tulevase ulatuslikuma rünnaku eest, kui kirjas märgitud Bitcoini kontole ei kanta etteantud ajaks nõutud summas Bitcoine, teatas politsei.

 «Tegemist oli hoiatava rünnakuga, mis kestis tunni. Tõenäoliselt soovisid väljapressijad sellega ettevõtteid hirmutada ja jätta muljet, et neil on nõudmistega tõsi taga, samas ei ole tänaseni toimunud lubatud kordusrünnakut. Õnneks kumbki rünnaku alla sattunud ja väljapressimiskirja saanud ettevõte nõutud summat üle ei kandnud,» rääkis Kiuru. «See on igati õige käitumine ja palume, et kõik samasuguse rünnaku ja väljapressimise alla sattuvad ettevõtted käituksid samamoodi.»

14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto