Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.05.2015
Eesti Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Sudaanlane alustab Eestis uut elu Tagakülg Tasemetöö tuleb, aga mis aines? Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Tartu Lasteaialapsed pidasid spordipäeva Jaan Õunapuu pole valla õppereisil Neuroloogid iga haiguse põhjust veel ei tea Jooksjad täidavad Tartu tänavad Laupäeva õhtul jätavad muuseumid uksed valla Jalakate istutamine märgib sõprust Filosofeerimisoskus aitab noortel leida sõpru Toomas Liivamägi: Karlova elab senise ajaloo kõige paremaid aegu Vald rajab Mehikoorma randa väikse puhkekoha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise

2 min lugemist
Big Data Scoring kaasasutaja ja tegevjuht Erki Kert. FOTO: Erik Prozes / Postimees

Eestis asutatud infotehnoloogiaettevõte Big Data Scoring uurib erinevaid andmeid, mida inimesed endast iga päev maha jätavad. Andmetele toetudes otsustavad pangad, kas anda kliendile laenu või mitte.

Tellijale Tellijale

«Näiteks inimesed, kelle elupiirkonnas on rohkem pinke, on suurema maksevõimekusega. Pinkide suur arv viitab sellele, et inimene elab mõne pargi läheduses – pargi lähedal on kinnisvara kallim ja sinna jõuavad endale kodu soetada keskmiselt jõukamad inimesed,» selgitas Big Data Scoringu kaasasutaja ja tegevjuht Erki Kert eile peetud tarbimiskeskkonna arengu konverentsil.

Big Data Scoring on 2013. aastal asutatud Eesti päritolu IT-ettevõte, mis kasutab erinevaid andmeid, et analüüsida inimeste laenukäitumist ja maksevõimet. Kert rääkis, et pinkide näitega sarnaseid seaduspärasusi on väga palju ning iga inimese liigutus jätab maha jälje, mida firma saab kasutada pankade ja laenuandjate abistamiseks. Selle järgi otsustavad paljud pangad, kas nad annavad inimesele laenu või mitte.

14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto