Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
16.05.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Müüdid ja tegelikkus: kas pagulane on harimatu kurjategija? Tagakülg Eesti lühiuudised Kappi seisma jäänud vanad toiduained Korstnapühkijad marssisid läbi Tallinna vanalinna «Kui palju maksab?» — «Üks euro.» Kalamaja päevadel on avatud üle 70 hoovikohviku SLK kummutas praamide Saksamaale viimise Keskerakond tõusis populaarseimaks parteiks Välismaa Välismaa lühiuudised Linn ida ja lääne vahel ISISe rünnakute tõttu on Palmyra iidsed varemed hävimisohus Läti valib uue presidendi 3. juunil Arvamus Argo Ideon: pettumus peaministriparteis Postimees 1913. aastal: haritud noored lähevad väljamaale Mart Nurk: mis saab Eesti Majast? Kõva sõna Juhtkiri: mitte tule ja mõõga, vaid haamri ja kirkaga Päeva karikatuur Daniel Coll: vastutustundlik natsionalism Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Kultuur Basseinipeomuusika Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Meie ühine autobiograafia XX sajandi kirjanduslik ristsõna Kuidas taltsutada koera Algarvulise rahva lugulaul Sport Spordi lühiuudised 43-aastane Jagr vedas Tšehhi poolfinaali Mägi sai Doha Teemantliiga etapil seitsmenda koha Mätas loobus võitlusest gravitatsiooniga Eston Varusk peatas Kehra Tarbija Elukestvasse suhtesse tuleb panustada 34 aastat üheskoos AK Marek Strandberg: vilepuhujate toetuseks Basseinipeomuusika Bluri leppimine neoonsiltide all Bassiäss Erutav artpop Avastamata pärl Päris bändi hing Adrenaliini ja bensiini otse veeni Mida arvab Postimehe žürii filmist «Supilinna salaselts»? Taavi Rõivas – teismeline rahaboss Ajakirjandus segab juhtimist Viimane veerg Siim Kallase ilmumine Eesti rahvale Joris Van Bladel: Euroopa julgeoleku vägi Teadus vajab paremaid küsimusi Peeter Langovitsi tagasivaade: Helsingi Läänesadam alustab Arter Süngete sarjade edulugu Horoskoop Punastel laevadel mullitab Arter soovitab Moeuudiseid Mineraalained – keha abilised Küll tahaks eksida! Stig Rästa: loodan saada Eurovisioonilt kogemuse, mis jääb meelde kogu eluks Moemajades on suvi Telekaamerate ees seismine asendus kaevikus roomamisega Õnnelike inimeste restoran Tajunihked Veneetsias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bassiäss

1 min lugemist
Raul Vaigla- Heights FOTO: Kuvatõmmis

Raul Vaigla

Heights

Raul Vaigla

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Raul Vaigla on olnud aastakümneid Eesti vaieldamatu esibassist ning kuulub kahtlemata endiselt kodumaiste elektribassi mängijate eliiti. «Heights», mis dokumenteerib tema mängutehnilist virtuoossust ja mitmekülgsust, on Vaigla teine sooloplaat pärast 2003 ilmunud albumit «Soul of Bass». Nagu eelmisel, teeb ka uuel plaadil lisaks Eesti muusikutele kaasa soomlasi: trompetist Tero Saarti ja trummar Sami Kuoppamäki. Neljas loos laulab Raul Vaigla tütar Marie M. Vaigla, kelle esitustest on vast mõjuvaim norahjonesilik lõpulugu «Guide Me Home».

Muusika ja meeleolu poolest on plaat vaheldusrikas. On nii vana kooli fusion’i (Jaco Pastoriuse maiku «Funky Monkey Business», «Far from Marcus Square» ning cathy pop-jazz’iliku meloodia ja harmooniaga «Yesterdays Weather»), mõned interlüüdid soolobassile ning paar lugu, mis paneb rõhku seisundile ja meeleolule ning mida seob jazz’iga pigem musitseerimislaad kui muusikalise materjali harmooniline ja vormiline plaan. Selliste seas on ka albumi ainus cover «Riders on the Storm», mis jääb siiski The Doorsi oivalisele originaalile alla.

15.05.2015 18.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto