Sisukord
Tallinn
Tänane leht
15.05.2015
Eesti Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Sudaanlane alustab Eestis uut elu Tagakülg Tasemetöö tuleb, aga mis aines? Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Tartu Lasteaialapsed pidasid spordipäeva Jaan Õunapuu pole valla õppereisil Neuroloogid iga haiguse põhjust veel ei tea Jooksjad täidavad Tartu tänavad Laupäeva õhtul jätavad muuseumid uksed valla Jalakate istutamine märgib sõprust Filosofeerimisoskus aitab noortel leida sõpru Toomas Liivamägi: Karlova elab senise ajaloo kõige paremaid aegu Vald rajab Mehikoorma randa väikse puhkekoha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses

2 min lugemist

21. sajandil ei pääse mehed kallima kätt ja südant paludes vaid ühele põlvele laskumisega – selleks tähtsaks momendiks tuleb välja mõelda midagi erilist.

Eile viidi kohalik käepalumise komme sõna otseses mõttes uuele tasemele – Matis Indov palus oma elukaaslase Inari Pärna kätt Tallinna vanalinna kohal lendavas helikopteris. Matis ja Inari on koos elanud üle üheksa aasta ning neil on kolmeaastane poeg Martin.

Paljud naised teavad, millal abieluettepanekut oodata on, kuid Inari jaoks tuli see üllatusena. Tema teada mindi vaid Tallinna sadama lähistele helikopteriga lõbusõitu tegema.

«Mul ei ole lihtsalt sõnu!» ütles Inari pärast kopteri maandumist. Matis aga kinnitas rõõmsalt, et sai jah-sõna kätte.

Veidi hiljem tunnistas Inari, et kardab isegi lennukiga lendamist ja helikopterisõit oli tema jaoks tõsine enese proovilepanek. Lennu ajal kõlanud Matise ilusad sõnad nende armastuse kohta tundusid esialgu veidi lennuhirmu leevendavat, kuid seejärel kõlanud abieluettepanek koos mehe taskust ilmunud sõrmusekarbiga lõi naise tunded jälle täiesti segi.

Ka pärast maandumist kippusid Inari silmad natuke märjaks minema ja mine võta kinni, oli see nüüd mereäärsel platsil puhunud tuulest või suurest liigutusest. Matis aga võlus kopterist väljudes kusagilt välja suure lillekimbu ja abieluplaan kinnitati lõplikult pika suudlusega.

Helikopteriga lõbusõite korraldava osaühingu Summukas juhatuse liikme Meeme Luige sõnul oli lennu ajal käepalumine nende praktikas esmakordne. Selles osas Matisel lihtsalt vedas, et keegi varem sellisele mõttele pole tulnud ning ta sai esimene olla.

Tallinnas on helikopterilennud veel uus asi, ent mujal Eestis on firma varemgi rahvast taevasse sõidutanud ning alati on soovijatest pikk järjekord. Tallinnas sadama kruiisilaevade kaide ja linnahalli vahele jääval alal pakkuski Summukas helikopterilennu võimalust esimest korda ning Matis tegi kohe oma plaani teoks.

Tänapäeva kombe kohaselt võeti käepalumine ka videosse ning Matis ja Inari nõustusid tähtsat hetke lahkelt Postimehe lugejatega jagama.

Seotud lood
14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto