Sisukord
Eesti
Postimees
15.05.2015
Eesti Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Sudaanlane alustab Eestis uut elu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Tagakülg Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi

3 min lugemist

Muinsuskaitseamet nõuab Eesti vabadusvõitluse muuseumi juhilt selgitust, kuhu kadus kultuurimälestisena arvele võetud liikursuurtükk. Muuseumijuht Johannes Tõrs ei varjagi, et müüs sõjamasina maha. Aga kellele?

Tellijale

Muinsuskaitseamet otsib taga 1997. aastal kultuurimälestiseks tunnistatud, Teisest maailmasõjast pärit liikursuurtükki SU-76, mis seisis varem Lagedil Eesti vabadusvõitluse muuseumis.

Teadmata kadunuks jäänud suur lahingumasin kuulus ajaloo- ja militaarhuvilisele Johannes Tõrsile, kes muuseumi peab. Eelmise aasta algul tulnud tema juurde aga Tartust pärit külastajad, kes öelnud, et ostavad lahingumasina ära ja teevad pealekauba ka korda. Selline oli suuline kokkulepe, väidab masina müünud mees.

14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto