Sisukord
Sport
Tänane leht
15.05.2015
Eesti Open Spirit stardib täna Kaitsevägi asub Siili tagajärgi likvideerima 326 pagulast näib Eestile üle jõu käivat Savisaar on haiglas munitsipaalpolitsei valve all Kümnetonnine sõjamasin läks kaotsi Eesti lühiuudised Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Potsataja looja on näinud igasuguseid aegu Ajaleht: SLK plaanib uued praamid Saksamaale viia Kimpus vaimse tervisega Professor taotleb ringhäälingus dialoogi Küberkurjategijad nõuavad ettevõtetelt ähvardusega Bitcoine Internetti enda kohta jäetavad andmed otsustavad laenu saamise Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Sudaanlane alustab Eestis uut elu Tagakülg Tasemetöö tuleb, aga mis aines? Majandus Kohus kuulutas välja Sangla Turba pankroti Eestisse mahub veel paar McDonald’si söögikohta Majanduse lühiuudised Finnair teeb turvalise panuse Aasiale Välismaa Välismaa lühiuudised Ajateenistusse kutsutute nimekiri ajas leedulased ärevile NATO ei vasta igale Venemaa ähvardusele «Kuum liin» peab ära hoidma halvima Soomes on järsult kasvanud tsiviilreservi soovijate hulk Leedu ajateenistusse on valitud paljud ja kutsutud vähesed Arvamus Mart Võrklaev: Vajame kokkulepet kaitseks ajupesu ja poliitkommionude vastu Andrus Karnau: Nabala 2 Mark Soosaar: Õuduslugu kuldräimest Andres Reimer: Siili pohmakas Juhtkiri: igaühe tööpanus on oodatud Postimees 1925. aastal: Waleteated Eesti kohta Päeva karikatuur Margus Tsahkna: milleks meile Eesti? Päriselt. (1) Kultuur Potsataja looja meelest on Venemaa lolliks läinud Sport Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad USA ja Kanada jõudsid poolfinaali Spordi lühiuudised 15.05 Mõlemad kompasid, tugevam võitis Vanameister teenis välja veel ühe suure võimaluse Üheksa, üheksa, üksteist ning parim rünnak ja parim kaitse Tallinn Rahandusministeeriumi maja kaob maamunalt Kevad on armastuse aeg: abieluettepanek taevalaotuses Tarbija Hyvä Suomi ehk kiidame Soomet! Tartu Lasteaialapsed pidasid spordipäeva Jaan Õunapuu pole valla õppereisil Neuroloogid iga haiguse põhjust veel ei tea Jooksjad täidavad Tartu tänavad Laupäeva õhtul jätavad muuseumid uksed valla Jalakate istutamine märgib sõprust Filosofeerimisoskus aitab noortel leida sõpru Toomas Liivamägi: Karlova elab senise ajaloo kõige paremaid aegu Vald rajab Mehikoorma randa väikse puhkekoha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Pahv: Kalevi jõud ja enesekindlus maksavad

2 min lugemist
Postimehe sporditoimetuse juht Peep Pahv FOTO: Andres Haabu

Kalev/Cramol oli koduse korvpalli finaalseeria avavaatuses Tartu Rockist enam jõudu ja enesekindlust – rohkemat polnud võitmiseks vajagi. Finaalseeria eel oli enamik spetsialiste veendunud, et Kalev hakkab kaitses tartlasi kõvasti suruma, ja nii ka läks. Agressiivsus nii rünnakul kui kaitses olidki esimese finaalmängu märksõnad.

Esimesel poolajal viskas Kalev siiski vaid 30 punkti. Läbi hooaja end just vägeva ründemeeskonnana tutvustanud meeskonna kohta on seda vähe. Väikse punktisaagi põhjus peitus positsioonirünnakus, mis ei tahtnud nõrgaks jäänud korvialuse mängu tõttu laabuda. Pall jõudis küll nende tsentri Keith Bensonini, kuid Joosep Toome sai tema katmisega hästi hakkama. Seisva rünnaku korral suutsid tartlased edukalt takistada ka Kalevi tagaliini.

Teisel poolajal kruvis Kalev mängutempo üles – kui kaitselauast saadi pall kätte, viidi see välgukiirusel Rocki poolele ja tänu sellele avanesid ka head viskekohad. Rock ei jõudnud kuidagi kiireid rünnakuid takistama ja nii vedas Kalev vahe turvaliselt suureks.

Samal ajal kui Kalevi kiirus sundis tartlasi kaitsesse tormamisega end kulutama, keeras Kalev vastase hapnikukraane kõvasti koomale ka kaitsemänguga. Tugevat survet avaldati nii palliga kui ka pallita mängijatele. Mida aeg edasi, seda rohkem oli näha, et Rocki mängijad lihtsalt ei jõua. Jõu nappust tunnistas pärast mängu ka tartlaste liider Janar Talts.

Tegelikult võtnuks mäng hoopis teistsuguse tooni, kui Rock oleks suutnud eemalt paremini tabada. Paraku hakkasid kaugvisked sopsama alles viimasel veerandajal. Nii-öelda meeleheitekolmestega tuldi lõpu eel mängu tagasi. Kuid just keerulisel hetkel lõi välja Kalevi mängijate Ühisliiga kohtumistega kogutud enesekindlus – olukorral ei lastud muutuda kriitiliseks.

Kahe mängu vahele jääva ühe päevaga on keeruline midagi muuta. Taltsi sõnul peavad treenerid siiski otsustama, kuidas Kalevi agressiivsusele vastu saada. Ilmselt pole põhjust arvata, et Kalev oma taktikat muudab, sest praeguste koosseisude juures, Rockil on kasutada sisuliselt vaid üks mängujuht, toob see neile ilmselgelt edu.

Kuigi mõlemad meeskonnad kasutasid eile kümmet mängijat ning Kalevi liidritel kogunes mänguminuteid isegi rohkem, paistab tiitlikaitsjal olevat käike rohkem. Näiteks vigastusest taastunud Armands Škele tegi kuue minutiga korraliku esituse. Homme võib tema roll olla juba suurem. Rockil pole inimjõudu kusagilt juurde võtta. Võitmiseks peavad nad paremini kasutama oma korvialuseid mängijaid ning viskama kolmese joone tagant enesekindlamalt.  

Seotud lood
14.05.2015 16.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto