T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mätas loobus võitlusest gravitatsiooniga

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Mätas loobus võitlusest gravitatsiooniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Risto Mätas
Risto Mätas Foto: Tairo Lutter

KERGEJÕUSTIK. Eesti odaviske esinumber Risto Mätas avab hooaja tuleval kolmapäeval Pekingis. Suuri eesmärke ta avavõistluseks ei sea, sest aastatega kogunenud kogemuste põhjal teab ta, et korralike tulemusteni jõudmiseks vajab ta nii-öelda sissevõistlemist.

«Mullu, kui Rio olümpiani oli veel palju aega, võis erinevaid asju katsetada, tänavu püüan oma tavapäraseid plusse ära kasutada,» rääkis Mätas. «Paljud küsivad, miks ma ei muuda oma hoojooksu kiiremaks – mulle see ei sobi. Lisaks parandasin oda väljalennu nurka ehk teisisõnu viskan madalamalt. Aitab küll sellest gravitatsiooniga võitlemisest.»

Mätas, kes harjutab enda ja vend Rauno koostatud treeninguplaanide järgi, leiab, et võrreldes mitme eelmise hooaja algusega on tänavu seis parem. Eelkõige just tehniliselt ja viskevõimsuselt. See aga ei tähenda kaugeltki seda, et tiitlivõistlustel korduvalt lõppvõistlusele pääsenud mees läheks kohe tulemust tegema.

Märksõnad
Tagasi üles