N, 5.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otseülekanne: Ugala sulgeb uksed glamuurse piduõhtuga

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments

Täna sulgeb Ugala vana teatrimaja uksed, et avada need taas pärast remonti 2016. aasta sügisel.

Kahevaatuselisel galaõhtul, mille nimeks U-Gala, vaadatakse koos publikuga tagasi 34 aastale, kui Viljandis Valuoja tiigi kaldal on kõrgunud punastest tellistest teatrimaja. Laval meenutatakse tipplavastusi «Kolmest apelsinist» «Helesinise vagunini». Lubatakse vägevat pidu, kus üheks kõrghetkeks on legendaarse ansambli Ennupojad comeback.

U-Gala programm:

17.00 avatakse uksed. Tegutsevad kohvikud ja heategevuslik koogimüük. Koogid küpsetavad Ugala teatri töötajad ja müüki korraldab Carita Vaikjärv.

18.00–19.00 galaõhtu esimene vaatus. Ülevaade 34 teatriaastast, meenutused alates selle maja avalavastusest «Rahva sõda» kuni «Marilyni» ja «Helesinise vagunini», see kõik läbi kostüümide ja tuntud stseenide taasetendamise. Laval astuvad üles kõik Ugala töötajad. Õhtujuhid on Aarne Soro ja Janek Vadi.

19.00–20.30 kogu maja on avatud kõigile külastajatele. Igal pool erinevad sündmused – näitlejate garderoobides on avatud kohvikud, keldris erinevad aktsioonid, näitused ja väljapanekud teatrimaja erinevates soppides. Publik pääseb ruumidesse, mille uksed on tavaliselt neile suletud, nt maalisaali, puidutöökotta, teatri estakaadile, spordisaali jne. Avatud on Ugala parimate kokkade burgeribaar Meelis Rämmeldi eestvedamisel.

20.30–21.30 galaõhtu teine vaatus. Antakse üle publikupreemiad Kuldõun, mida saadab Marika Palmi ja Adeele Sepa lavastatud glamuurne lavašou. Laval näeb teiste teatrite tervitusi Ugala näitlejate parodeerimisvõtmes.

Alates 21.30 kuni päikesetõusuni kontsert/tantsuõhtu Ugala suurel laval koos Estraadiraadio ja Kaire Vilgatsiga. Astuvad üles üllatusesinejad, kelleks on nii endised kui ka praegused ugalalased. Teiste seas Üllar Saaremäe, Gert Raudsep, Martin Algus, Maria Soomets, Ott Aardam jt ning ainult üheks õhtuks tuleb kokku legendaarne ansambel Ennupojad koosseisus Elmo Nüganen, Allan Noormets, Andres Noormets ja Üllo Kaur.

Pidu kestab päikesetõusuni, mil praegune Ugala teatrimaja sulgeb oma uksed, et avada need uuesti 2016. aasta sügisel.

Postimees teeb U-Galast otseülekande, mida saab vaadata Postimehe veebilehelt. Algus täna kell 18.00.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles